Z webu Prahy zmizí záznamy z jednání. Úřad to zatrhl

25.10.2011 20:06

Pražané již na internetu nenajdou záznamy z jednání jejich zastupitelstva. Magistrát se je rozhodl stáhnout na základě pokynu Úřadu pro ochranu osobních, který stávající praxi zveřejňováním označil za nepřípustnou. Stejná instituce již v minulosti pokárala řadu obcí, které záznamy jednání – často s daty konkrétních lidí -na web nezákonně umisťovali. Pražský magistrát nicméně bude i nadále zveřejňovat přímé přenosy ze schůzí, na něž se zákaz nevztahuje.

Z webu Prahy zmizí záznamy z jednání. Úřad to zatrhl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti koalici ODS a ČSSD na magistrátu

Úřadu pro ochranu osobních údajů se nelíbí, že obrazové a zvukové záznamy z jednání zastupitelstva se na internet umisťují v anonymizované podobě. "Na rozdíl od textové informace, kterou lze anonymizovat při jejím parafrázování, audiovizuální dokument by musel být anonymizován v obrazové i zvukové složce, což by značně snižovalo jeho informační hodnotu," argumentuje ÚOOÚ v tiskové zprávě.

Magistrát: Rozhodnutí musíme respektovat

Magistrát bude i nadále vysílat živé přenosy z jednání. Audiovizuální záznamy však nově poslouží jen jako pomůcka při pořizování zápisů ze schůzí. Skladovány budou jako dokumenty podle zákona o archivnictví. "Chápeme, že nezveřejňování záznamů z jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy omezí rozsah informací pro veřejnost. Stanovisko úřadu ale musíme respektovat," vyjádřil se mluvčí magistrátu Martin Trnka.

Čtěte také:
Na webu Prahy už nebudou k dispozici záznamy z jednání Zastupitelstva
Praha: Rada dnes schválila zásady pro programy prevence kriminality na příští rok
Rada hl. m. Prahy schválila novou Protikorupční strategii města

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: qot

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To si to ČT zase podělala. Seriál Stíny v mlze viděl, kdo neměl

10:21 To si to ČT zase podělala. Seriál Stíny v mlze viděl, kdo neměl

„Konečně se lidi chytili a začínají se pěkně udávat. Napráskali řezníka, co nadával na Ukrajince, a …