Z žádosti o vydání lze prý vyčíst leccos o Nečasovi. Intimnosti ale prý vyškrtali

09.07.2013 19:16

Ve sněmovně už leží policejní žádost o vydání bývalého premiéra Petra Nečase (ODS). Zabývá se tím mandátový a imunitní výbor. Může se dočíst spoustu věcí z Nečasova soukromí. Podle serveru Lidovky.cz ale byla osekána intimní komunikace mezi Nečasem a bývalou ředitelkou sekce kabinetu Janou Nagyovou.

Z žádosti o vydání lze prý vyčíst leccos o Nečasovi. Intimnosti ale prý vyškrtali
Foto: Repro Reflex
Popisek: Titulní strana časopisu Reflex
reklama

Žádost o vydání Nečase přinesl výboru jeho spolustraník František Dědič. Pasáže z některých odposlechů by prý mohly zaujmout média.

Fragmenty z odposlechů mohou být pikantní

„Fragmenty z odposlechů, které tam jsou uvedeny, mohou být lechtivé či řekněme pikantní,“ řekl lidovkám.cz místopředseda KSČM Jiří Dolejš, který do dokumentu také nahlédl. Podle něj ale žádost nic nového nepřinesla. Přesto se podivil tomu, jak policie odposlechy Nagyové upravila.

„Jsou to fragmenty, není to čistý přepis. Tím pádem jen dokládají konstrukci té žádosti. Není tam kolikrát ani celá věta, ale jen část esemesky anebo část výroku,“ popsal Dolejš. Předpokládá, že ve stenozáznamu odposlechů bude „chuťovek“ mnohem více.

Podle Dědiče jsou přepisy odposlechů uvedené v žádosti už většinou známé. Nově v záležitosti vystupuje úředník Roman Boček. O něm se ale už dřív vědělo, že zprostředkoval nabídku mezi Nagyovou a třemi rebelujícími poslanci ODS.

Vydá sněmovna Nečase?

V Poslanecké sněmovně se už brzy bude rozhodovat o vydání bývalého předsedy vlády k trestnímu stíhání za uplácení a zneužití pravomoci v kauze trafik pro trojici exposlanců Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksy.

Imunitní výbor, který vydá doporučení, poprvé zasedne ve středu 17. července.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boris Šťastný: Co nejrychleji naočkovat co nejvíce lidí. Ale vázne to. Na nedostatku vakcín a neschopnosti EU ji zajistit!

22:50 Boris Šťastný: Co nejrychleji naočkovat co nejvíce lidí. Ale vázne to. Na nedostatku vakcín a neschopnosti EU ji zajistit!

ROZHOVOR Očkování proti covidu musí být striktně dobrovolné, nikdo nesmí být diskriminován. Bonifika…