Za Babiše už prý kope i Český rozhlas. Vážné, jde o cenzuru…

16.04.2019 13:19

Šafrův web Forum24.cz se hněvá na Český rozhlas. Veřejnoprávní instituce odmítla odvysílat vůči Babišovi kritickou reklamu s odůvodněním, že v předvolebním čase v době kampaně do Evropského parlamentu něco takového není možné. Server v tom vidí důkaz, že Babiš už vládne všem a už ani Český rozhlas nerespektuje svobodu slova.

Za Babiše už prý kope i Český rozhlas. Vážné, jde o cenzuru…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Českého rozhlasu
reklama

Redakce deníku Forum 24 připravila knihu, ve které shrnuje všechno zlé, co nás údajně potkalo za pět let panování Andreje Babiše. Aby se informace o knize dostala k co největšímu počtu občanů, časopis si objednal reklamu v Českém rozhlase. Ten ji však odmítl odvysílat s odůvodněním, že před volbami do Evropského parlamentu takovouto reklamu odvysílat nelze. ČRo se přitom odvolával na stanovisko Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, podle nějž není možné v předvolebním čase vysílat politicko-obchodní sdělení.

Anketa

Prospívá Vratislav Mynář prezidentu Zemanovi?

20%
80%
hlasovalo: 2236 lidí

Redakce Šafrova časopisu však tvrdí, že to není pravda, přičemž se opírá o stanovisko advokáta Aleše Rozehnala.

„... rád bych podotkl, že se v žádném případě nejedná o politické obchodní sdělení, nýbrž pouze o informaci o literárním díle. Aby se mohlo jednat o zakázané politické obchodní sdělení, musely by být naplněny jednotlivé znaky, zejména by se jednalo o takové obchodní sdělení, jehož cílem je propagovat politickou stranu, hnutí či politika; podpořit nebo vytvořit pozitivní image a kredit politické strany, hnutí či politika; zvýšit šance politické strany, hnutí či politika ve volbách; ovlivnit politické postoje, chování a motivaci občanů/voličů. V našem případě není cílem zmíněného sponzorského odkazu ani jedno,“ poznamenal k tomu Rozehnal.

Veřejnoprávní rozhlas si však ústy svého mluvčího Jiřího Hošny trval na svém. Nejde sice o reklamu, ale jedná se o sponzorský vzkaz, který také nelze odvysílat, pokud nebude upraven v souladu s legislativními ustanoveními.

Časopis Forum 24 označil Hošnovo sdělení za „bezprecedentní výpad“. „Doložil tím, že Český rozhlas nemůže vysílat následující reklamu proto, že rozhlas nerespektuje ústavní právo na svobodu slova,“ stojí v článku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,S*áči." Petr Nečas odhalil více: I o Václavu Moravcovi. Silné příběhy

10:02 ,,S*áči." Petr Nečas odhalil více: I o Václavu Moravcovi. Silné příběhy

Bývalý premiér Nečas v minulém rozhovoru pro Českou justici neřekl zdaleka vše. Jak o Robertu Šlacht…