Za chyby může špatný zápis údajů, tvrdí Dobeš o novém registru

16.7.2012 8:49 odp.

Nový registr vozů se zdá být začarovaný. Ani po týdnu nejde tak, jak má a na úřadech se tvoří fronty. Ministr dopravy Pavel Dobeš má ale pro současný stav vysvětlení - za neúspěchem podle něho stojí nejednostnost zápisů do starého registru.

Za chyby může špatný zápis údajů, tvrdí Dobeš o novém registru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Dobeš

"Pokud v databázi nejsou správně zařazeny jednotlivé položky, tak je program hlásí jako chybné. V takovém případě je nutné je znovu zadat. To je samozřejmě nevýhoda centralizace, ke které jsme však museli přistoupit, i kvůli Evropské unii," řekl ministr.

Podle něho byly údaje do starého registru zapisovány odlišně, nový systém si s nimi tedy neumí poradit. Do terénu vyjely v pondělí i mobilní týmy expertů, které by měly pomáhat úředníkům při zadávání informací do nového registru. Týmy nově vyrazily do Plzně, Českých Budějovic, Teplic, Havířova, Zlína, Karlových Varů, Vimperku, Ústí nad Labem, Ostravy a Kroměříže.

Ministr je optimistický

I přes probíhající potíže je ministr Dobeš stále optimistický. I když ještě minulý týden tvrdil, že se od pondělí rozběhne současně i starý registr, nakonec spoléhá pouze na nový. Ten přitom funguje s problémy a například v Brně je čyřikrát pomalejší než původní.

Ministerstvo čeká také kromě řešení problémů s registrem i odškodnění motoristů, kteří kvůli nefungujícímu systému přišli o peníze. Kromě propadlých dovolených byl problém například přepsat auto na nového majitele, což ztěžovalo třeba i přepsání nově zakoupeného vozu. Některým se také nelíbilo, že zatímco čekali v nekonečných frontách, museli stát na placených parkovištích.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane, čtk

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přehnané? Ne, ještě horší. Na Rakušana se to sype dál

21:00 Přehnané? Ne, ještě horší. Na Rakušana se to sype dál

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) nepřímo srovnal útočníka z New Yorku, který napadl slavného spisov…