Za ničení vlajek by je v USA rozstříleli nebo zavřeli, tepal Zeman dnešní mládež. A mladí se teď hlasitě ozvali

01.04.2016 20:38

Mladá generace byla vždy zkažená. V USA by ničitele vlajek rozstříleli nebo zavřeli, z čehož bychom se měli poučit. Na tyto včerejší výroky prezidenta Zemana mají jasný názor aktivisté, sdružující se například ve Spolku Podhradí. Který z nich s ním souhlasí a který ví, co ještě Miloš Zeman rozhodně nemůže říci?

Za ničení vlajek by je v USA rozstříleli nebo zavřeli, tepal Zeman dnešní mládež. A mladí se teď hlasitě ozvali
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman navštívil Královéhradecký kraj

Anketa

Poslanec Ivan Gabal chce zakazovat a mazat weby, které šíří ruskou propagandu. Souhlasíte?

4%
96%
hlasovalo: 10911 lidí

„Mám velice rád antickou literaturu a v té mimo jiné najdete stížnosti na to, jak je mladá generace zkažená, jak neposlouchá svoje rodiče a kam to všechno vede, takže problém, o kterém mluvíte, je starý tisíce let, což neznamená, že to nemáme řešit,“ vyjádřil se prezident Miloš Zeman během své návštěvy Královéhradeckého kraje a také dodal: „Moje maminka byla učitelka a nosila si s sebou do školy z domu vařečku jako výchovný nástroj. Já sám jsem byl dva roky její obětí, tedy té vařečky. A dodnes si na to můj zadek ještě někdy vzpomene. Pak tady byla jistá Džamila Stehlíková, nešťastná to ministryně, která prohlásila, že mlátit děti je trestný čin. Ona taková dobře mířená rána na zadek často preventivně řeší problémy, které byly zmíněny.“

Osobitě na jeho slova reagoval organizátor loňské akce „červená karta do oken“, správce facebookové skupiny Občanská společnost a loňský organizátor akcí Hi, Friends Jakub Pitron. Přes protizemanovskou „nálepku“ s ním tentokrát souhlasí. „Pan prezident má pravdu, že každá mladá generace je považována generacemi předešlými za zkaženou. Ostatně i lidé, kteří za minulého režimu vystupovali proti komunismu a útlaku - a pan prezident svým tvrzením, že byl na Národní třídě, se k těmto lidem sám hlásí - byli oficiálními místy i částí veřejnosti označování velmi podobným slovníkem a byly na ně vytahovány ´vařečky´,“ poukazuje, že i současná hlava státu patřila kdysi mezi ´zkaženou mládež´.

„A podívejme se dnes: Režim padl, z bývalého mladého zkaženého muže Miloše Zemana je dnes prezident. Ano, Miloš Zeman má pravdu - tento problém je cyklický,“ vyhodnocuje Pitron.

Prezident populista ještě nemůže něco říct…

Prezident Zeman neopustil na své cestě ani téma poškozování čínských vlajek. „Jaroslav Plesl, šéfredaktor MfD, na svůj web umístil krásnou fotku, jak v USA vítají čínského prezidenta, kde vlály americké a čínské vlajky. A pokud by je někdo chtěl zničit, tak by ho možná rozstříleli nebo minimálně zavřeli. Když se říká, že bychom se měli učit od Ameriky, tak tady máme možnost,“ doporučila hlava státu.

Své dojmy z výroků na Královéhradecku pro ParlamentníListy.cz vyjádřil zakladatel iniciativy ´Listopad ještě neskončil´ a představitel Občanského liberálního hnutí Petr Suda. „Zeman vždy byl a je populista,“ začíná svůj komentář a pokračuje: „…takže prozatím dobře ví, že nemůže ještě být úplně upřímný a říci: ´Úkoly, které jsme si my, soudruzi, vytyčili v Prognostickém ústavu, se nám- s Vaškem Klausem, Vláďou Dlouhým, Honzou Mládkem a dalšími - daří plnit na 117 procent. Jsem rád, že jsme si mohli před dvěma lety v Číně doplnit informace o tom, jak stabilizovat českou společnost a velmi mne těší, že jsme v uplynulých třech dnech mohli čínskému prezidentovi a generálnímu tajemníkovi Ústředního výboru Komunistické strany Číny ukázat, že máme situaci pevně pod kontrolou. Musím poděkovat policii České republiky za perfektní součinnost a zvládnutí stanovených úkolů. Chlapcům se podařilo eliminovat ojedinělé svobodomyslné živly, které byly po právu zadrženy, a s několika nejradikálnějšími po soudružsku zatočit. Velení Policie ČR chci vzkázat, že na ně nezapomenu při příštím udělování státních vyznamenání. A nyní mne prosím omluvte, musím s Tvrdíkem a Kellnerem ještě doladit několik kšeftíků pro naše čínské přátele´.“

Po interpretaci imaginárního prohlášení prezidenta Zemana doplňuje Suda ještě osobní dovětek: „Plně se projevuje, že Listopad ještě neskončil… Ani zdaleka.“

Ničení vlajek a kauza kolem ústavy

Člen Spolku Podhradí Ondřej Puczok, předseda krajské pobočky Brno a student a stážista u Demagog.cz, si myslí, že komentovat podobná prezidentova vyjádření je nesmyslné. Je to podle něj jen další snaha o vyvolání zbytečné a hysterické reakce, kterou ´mají na Hradě tak rádi´. Kromě bližší reakce ale Puczok doporučil k přečtení dva anglické materiály, které v souvislosti s tématem ničení vlajek stojí za přečtení. Jeden na portálu time.com a druhý na encyclopedia.com.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Lucie Bartoš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pětikoalice se zdržela hlasování o nouzáku. Ale Pekarová vysvětlila, že lidi znejisťuje Okamura

20:49 Pětikoalice se zdržela hlasování o nouzáku. Ale Pekarová vysvětlila, že lidi znejisťuje Okamura

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) to kvůli nouzovému stavu i očkován…