Za pár let budete naši otroci, křičeli muslimové v Olomouci. Napadli tam stánek s peticí

29.05.2015 20:01

Iniciativa Islám v České republice nechceme bije na poplach. V Olomouci prý dvacítka muslimů napadla občany, kteří sbírali podpisy pod petici proti evropským kvótám pro uprchlíky. Muslimové dokonce křičeli, že si zdejší lidi koupí a zotročí. Právě proto prý členové iniciativy neustanou ve své činnosti.

Za pár let budete naši otroci, křičeli muslimové v Olomouci. Napadli tam stánek s peticí
Foto: IVČRN
Popisek: Členové sdružení IVČRN byli v Olomouci napadeni dvěma desítkami muslimů, na místě zasahovala policie
reklama

Martin Konvička je nejviditelnější tváří iniciativy Islám v ČR nechceme. Její příznivci opakovaně varují před přílivem muslimských věřících do Česka, když říkají, že vyznavačům islámu nejde o to, žít v míru, ale v příhodnou dobu šířit svou víru a nakonec opanovat společnost. A zdá se, že příklad z Olomouce jim může dát za pravdu.

Za pár let budete naši otroci, píše iniciativa

„Dva aktivisté zrovna rozbalovali petiční stánek s peticí proti kvótám na imigranty, když byli napadeni organizovanou skupinkou přibližně 20 muslimů. Mladí muslimové na Horním náměstí v Olomouci již na aktivisty čekali. Už ve čtvrtek je totiž na stejném místě několik z nich obtěžovalo a vulgárně uráželo. Křičeli mimo jiné: „Nemůžete nás tu nechtít. Máme tolik peněz, že to tu celé koupíme. Za pár let budete naši otroci!“ píše iniciativa.

Útočníky, kteří napadli osoby shánějící podpisy pod petici, zklidnili až policisté, kteří dorazili na místo ve čtyřech policejních vozech. Členové iniciativy si kladou otázku, co všechno ještě může přijít. Tito muslimští útočníci byli prý studenty našich vysokých škol, ale kdyby byly opravdu schváleny kvóty pro uprchlíky, mohli by do našich měst dorazit ještě radikálnější muslimští věřící. Iniciativa proto dává jasně najevo, že neustane v boji proti schválení těchto kvót a přílivu muslimských uprchlíků k nám. 

Černoch: Sundejme růžové brýle

„Nebudu lidi paušalizovat a házet všechny muslimy do jednoho pytle, ale je vidět, jak tito lidé myslí a jaký mají cíl. Je nejvyšší čas, ne-li pozdě, sundat si růžové brýle a vytáhnout hlavy z písku a říct, že se velice pletou! Žádný občan České republiky nebude ničí otrok a tito lidé se s takovým názorem mohou vydat zpět do své vlasti. My žijeme ve své zemi a nikdo nám nebude říkat, že budeme jeho otroky. Na to je jediná odpověď: NEBUDEME!,“ reaguje na incident poslanec Úsvitu Marek Černoch.

Dodal však, že se nechce připojovat k rozněcování jakékoli náboženské, etnické či jiné nesnášenlivosti v naší zemi. „Ale když vidím plány EU, jak se vypořádat s vlnou imigrantů, je nutné se proti tomu postavit. Evropská komise, jak už asi většina lidí ví, chce, aby Česká republika přijala 1 328 uprchlíků, Syřanů a Eritrejců, kteří se přes Středomoří dostali do Evropy. A já musím znovu zdůraznit svůj kategorický nesouhlas s tím, aby naší zemi někdo diktoval, kolik máme přijmout imigrantů. Pomáhat druhým je správné, ale vše má své meze. Je nanejvýš třeba přehodnotit tyto své postoje a nahlížet na problém invaze do Evropy reálně. Ano, ve světle událostí poslední doby mám neodbytný pocit, že jde opravdu o cílenou invazi. Podle informací zpravodajských služeb jsou uprchlíci často mladí muži v produktivním věku a s vojenským výcvikem. Obávám se, že pohlížet na pomoc těmto, zdůrazňuji, ilegálním imigrantům jako na svou povinnost, je hluboký omyl, který by se nám a našim dětem fatálně vymstil. Důrazně apeluji na všechny zodpovědné politiky, a to nejen naše, ale zejména ty evropské. Je třeba důrazně odmítnout jakékoliv nesmyslné kvóty, radikálně změnit azylové právo, učinit Evropu pro takovou imigraci jako zcela nedostupnou a neatraktivní. A to rychle.“

Masový příliv imigrantů znamená podle Černocha nejen bezpečnostní riziko, ale nutně povede k eskalaci obrovských sociálních, zdravotních, ekonomických a kulturních problémů. „Česká republika není státem, který by striktně odmítal přijmout občany jiných zemí, právě naopak. Češi jsou solidární národ. Ale mojí povinností je v první řadě hájit práva a bezpečnost našich občanů,“ uvedl dále Černoch s tím, že návrh hnutí Úsvit na novelu zákona o církvích, který zabraňuje šíření nebezpečných náboženství v České republice, bude brzy projednávat Poslanecká sněmovna. „Věřím, že nás a náš návrh podpoří i poslanci jiných stran,“ doplnil Černoch.

Celé vyjádření Marka Černocha k dispozici ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza „udavačka z Lidic“: Máme svědectví, které se Wollnerovi z ČT líbit nebude. Právě to totiž v jeho reportáži nezaznělo

17:30 Kauza „udavačka z Lidic“: Máme svědectví, které se Wollnerovi z ČT líbit nebude. Právě to totiž v jeho reportáži nezaznělo

PŘÍBĚH „Vzpomínala jsem, jak maminka ležela na smrtelné posteli a doposud nechápu, že se mohl najít …