Za přijímáním uprchlíků prý stojí nenasytný kapitál. Jestli to takto půjde dál, zničí celou Evropu. Toto k tomu sepsal europoslanec Ransdorf

13. 9. 2015 9:29

Europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) se tvrdě vymezil proti příjímání uprchlíků, za kterým vidí především zájmy nenasytného kapitálu. Vzdělání podle jeho názoru již dnes nemá sloužit k lidskému rozvoji a posouvání lidských hranic, ale toliko k uspokojení potřeb trhu. A uprchlíci mají také posloužit kapitálu, neboť rozloží národní státy, jež jsou pro kapitalisty stále hůře ovladatelné.

Za přijímáním uprchlíků prý stojí nenasytný kapitál. Jestli to takto půjde dál, zničí celou Evropu. Toto k tomu sepsal europoslanec Ransdorf
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloslav Ransdorf
reklama

„Jsem proti kvótám, protože nic neřeší a prohlubují krizi Evropy. Část evropských byrokratů a politiků islámský a africký příval vítá, protože to je cesta k rozbití národních států. Ty jsou pro současný nadnárodní kapitál příliš demokratické a podrobené kontrole lidí,“ udeřil europoslanec. Dokládá to i na dnešním vzdělávacím modelu, jenž byl podle Ransdorfova názoru degradován jen na sluhu pracovního trhu a firem.

Stejná degradace je patrná i na politických reprezentacích. Místo charismatických politiků typu Winstona Churchilla vládne např. nevýrazná německá kancléřka Angela Merkelová, která se prý pro takový úřad vůbec nehodí. Tito slabí politici nás dnes přesvědčují o tom, že Evropa má být s uprchlíky solidární, ale už nedodávají, že nám islám v podstatě nemá kulturně co nabídnout. Podle Ransdorfa bude skutečně sloužit jen k tomu, že rozbije národní stát a usnadní nadvládu nadnárodního kapitálu.

Je důležité nahlédnout za oponu

„Evropa nesmí ustupovat netoleranci, nesmí ustupovat vydírání, nesmí tolerovat politiky laciných gest a frází. Jestli se spolková teta Merkelová líbí Němcům, je to jejich rozhodnutí. Jenže přežití našeho kontinentu je příliš vážná věc, než aby bylo svěřeno těm, kdo jí vytvářejí image,“ varoval Ransdorf. Řešení krize vidí zaprvé v napravení chyb dekolonizace Afriky a dalších částí světa, ale také v ukončení amerických snah na řešení konfliktů na Blízkém východě. Uprchlíci k nám totiž míří právě z míst, kde se angažují Spojené státy.

„Je důležité podívat se za oponu a vysledovat skryté cíle takzvaných humanistů. Jde jim o využití uprchlické krize pro konkurenční boj mezi centry světového kapitálu. Vítanou ‚přidanou hodnotou‘ může být rozbití národních států, jejich demokratických institucí a útoku na naše kulturní hodnoty, k nimž demokracie patří. Volení zástupci lidu jednotlivých zemí k tomu zhusta konformně přispívají,“ nešetří komunista ani evropské humanisty.

Celý text najdete zde

Nakonec Ransdorf prozradil, že dostal příležitost svůj pohled na uprchlickou krizi předestřít i v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize, kde se 20. září postaví ministru obrany Martinovi Stropnickému.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...

21:41 Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...

Soud uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi v kauze zneužití Vojenského …