"Mohli jsme v rámci projednávání velmi jednoduše rozvázat ruce policii. Mohli jsme přijmout pozměňovací návrh, který už je připraven a který dává policii nové pravomoci," řekl John. Opatření navrhované Věcmi veřejnými by určovalo, že trestná je i příprava trestného činu krácení daně, pokud probíhá ve spolupráci nejméně tří osob, nebo by vznikla škoda větší než 500 tisíc korun. "Marek Benda dlouhodobě bojuje proti zákonu o přípravě trestného činu krácení daně. Proč tomu tak je, to se musíte optat jeho," uvedl pro tn.cz Radek John.
Úprava by tak směřovala především na organizované skupiny, které při přípravě trestných činů jsou jen velmi těžko postižitelné. "Policie má často signály, ale nemůže konat," dodal k současné situaci John s tím, že by tak policie už mohla zasáhnout ve stadiu, kdy zločinecké skupiny chystají suroviny či organizují stáčírny. Také by to podle něj zabránilo výrazným daňovým únikům.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh