Za špatné nakládání s dotacemi bude možné trestat efektivněji. Schválila to sněmovna

20.01.2015 20:22

Novelu, která má zpřesnit sankce za špatné nakládání s dotacemi, dnes sněmovna znovu schválila. Senátní úpravy předlohy poslanci na žádost ministra financí Andreje Babiše (ANO) odmítli. Novelu rozpočtových pravidel nyní dostane k podpisu prezident.

Za špatné nakládání s dotacemi bude možné trestat efektivněji. Schválila to sněmovna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš a Miroslav Kalousek
reklama

Novela má také Ministerstvu financí umožnit vydávat státní dluhopisy bez nutnosti schválení zvláštním zákonem. Babiš pokládá schvalování dluhopisů zvláštními zákony za nadbytečné kvůli tomu, že k jejich vydání je zmocněna vláda zákonem o státním rozpočtu kvůli krytí rozpočtového schodku.

Zpřesnění procesu udělování sankcí se týká porušování rozpočtové kázně u dotací ze státního rozpočtu a dotací spolufinancovaných z fondů EU. U dotací z rozpočtu, jejichž součástí jsou peníze z EU, by mohla nově kvůli unijním pravidlům hrozit pevná sankce stanovená v procentech z objemu dotace. Rozšíří se tak možnost udělovat sankci v procentním rozmezí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…