Za tak velkého i*iota nebudu, řekl prý Blatný a chtěl odstoupit. Dusno s Prymulou, i o něj jde

01.02.2021 13:26

Ministr zdravotnictví Jan Blatný podle informací z jeho blízkého okolí sám zvažoval zkraje roku rezignaci. „Chtěl s tím seknout. Prohlásil, že tohle fakt nemá zapotřebí, aby byl za tak velkého idiota,“ řekl jeden z jeho spolupracovníků po nepovedeném spuštění registračního webu na očkování proti covidu-19. Blatný měl také podle zdrojů od začátku po premiérovi Andreji Babišovi vyžadovat, že odvolaný Roman Prymula nebude v expertním týmu.

Za tak velkého i*iota nebudu, řekl prý Blatný a chtěl odstoupit. Dusno s Prymulou, i o něj jde
Foto: Repro Facebook
Popisek: Ministr zdravotnictví Jan Blatný s influencery Jakubem Gulabem a Annou Šulcovou

Anketa

Chcete Prymulu zpět coby ministra zdravotnictví?

29%
58%
hlasovalo: 10444 lidí

Média v posledních dnech informují o chystaném odvolání Jana Blatného z čela resortu zdravotnictví. Jediný problém je prý v tom, že premiér Babiš nemá za Blatného náhradu. „Premiér nemá v rukávu žádnou náhradu. Nikoho, kdo by se byl za této situace ochoten do ministerského křesla posadit a resort okamžitě převzít se vším všudy,“ informuje server Neovlivní.cz.

Babiš ale takové spekulace rázně odmítá, zejména poté, co téma zaznělo v pořadu ČT Otázky Václava Moravce. „Ne, celé je to spekulace,“ reagoval na kauzu Babiš. Podle Neovlivní.cz ale i ministr Blatný delší dobu uvažuje o rezignaci. Zejména poté, co se nepovedlo spuštění registračního systému na očkování.

„Chtěl s tím seknout. Prohlásil, že tohle fakt nemá zapotřebí, aby byl za tak velkého idiota,“ prozradil zdroj z ministrova blízkého okolí. Blatný prý také rezignací vyhrožoval v případě, když by mu do expertního týmu premiér Babiš protlačil Romana Prymulu. „Původně byl plán, že by na to Prymula na ministerstvu dohlížel. Blatný se ale tehdy striktně vzepřel a prohlásil, že pokud tam Prymula vkročí, okamžitě dává demisi,“ uvedl úředník z týmu Andreje Babiše.

Blatný má mít od Babiše nůž na krku zejména proto, že dostatečně nespolupracuje a je solitér. Již hned po svém nástupu například uvedl, že nebude nijak spolupracovat s Prymulou a také s Babišovými mediálními poradci, jak činili předchozí ministři zdravotnictví v době pandemie.

Špatně prý Blatný komunikuje také směrem dovnitř ministerstva. „Na rozdíl od předchozích ministrů jsem s docentem Blatným měl, ne vlastní vinou, možnost kromě velkých porad osobně hovořit cirka 15 minut, což pro autentickou spolupráci ministra s náměstkem nestačí. A to ani v komunikaci s lidmi uvažujícími ano=ano, ne=ne, nevím=nevím a nepodepsal jsem=nepodepsal jsem,“ uvedl náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo, který minulý týden z ministerstva raději odešel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tajná diplomacie kolem Izraele. USA, Rusko, Turecko. Zdeněk Zbořil odkrývá, co se skrývá za kouřem z raket

15:14 Tajná diplomacie kolem Izraele. USA, Rusko, Turecko. Zdeněk Zbořil odkrývá, co se skrývá za kouřem z raket

Zdeněk Zbořil se podle svých vlastních slov jako politolog snaží dívat za létající rakety a planoucí…