Za vaše prachy se chlubíme dobrem. Piráti nadávají Babišovi, sami dvakrát neodolali

16.09.2021 9:45 | Ze sítí
autor: kas

Včera se demokratická opozice tvrdě pustila do Andreje Babiše za brožurku VZP pro prevenci rakoviny. V ní je Andrej Babiš vyobrazen. Babiš tak prý používá veřejné zdroje na svou vlastní propagaci. Premiér reagoval, že pokud to opozici tak vadí, brožurka bude zaslána až po volbách. Není to ovšem zdaleka poprvé, kdy svou tvář politik připojil k použitým veřejným penězům. Logo Pirátů a Starostů se vyskytlo například u pomoci pro zasažené tornádem. Spolu se jménem a obrazem starosty STANu Jana Kuchaře.

Za vaše prachy se chlubíme dobrem. Piráti nadávají Babišovi, sami dvakrát neodolali
Foto: Repro Facebook
Popisek: Pomoc pro oběti tornáda v kampani Pirátů a STANu

Včera se Andrej Babiš stal terčem kritiky za to, že jeho podobizna je umístěna v brožurce VZP o prevenci rakoviny. Kritika přicházela zejména ze stran tzv. demokratické opozice. Např. šéf Pirátů Ivan Bartoš prohlásil: „Zabráníme Babišovi zneužívat veřejné peníze. Ve věci propagační kampaně ANO skrz Všeobecnou zdravotní pojišťovnu se obrátíme na soud. Budeme chtít, ať vydá předběžné opatření, které zakáže VZP distribuovat propagační brožuru premiéra Babiše.“

Andrej Babiš už na osočení, že si dělá přes veřejné zdroje kampaň reagoval. „Pokud se opozice tak strašně bojí jedné mojí fotky na konci brožury, kterou jsem vymyslel a zorganizoval a ve které je hlavně 19 špičkových odborníků na rakovinu, vydáme ji po volbách. Nemám s tím problém,“ uvedl a ironicky poděkoval opozici: „Děkuju jim za propagaci, je to pro mě strašně důležité téma a jsem rád, že se teď o prevenci díky strachu a antibabišismu opozice dozví ještě více Čechů.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…