Zabij se, lháři. V ČSSD před sjezdem propukla fackovačka

28.02.2019 10:45

Již tento víkend proběhne sjezd ČSSD. A tak není divu, že se ve včerejším interview na iRozhlasu Martin Netolický vyjadřoval k vnitřním záležitostem této strany. Podle něj získala ČSSD zpátky stabilitu, která je nutná pro znovuzískání důvěry voličů. A vyjadřoval se také k rozkolu v ČSSD, který vyvrcholil rezignací Jiřího Zimoly na post místopředsedy strany. Obvinil Zimolu, že komunikoval se stranou přes média a nechodil na grémia. Ale Zimola mu poslal jasnou odpověď.

Zabij se, lháři. V ČSSD před sjezdem propukla fackovačka
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

Moderátor se ho ptal, co musí ČSSD udělat, aby preference strany začaly stoupat. Netolický pravil, že od odchodu Jižího Zimoly z pozice místopředsedy nedochází v ČSSD k významným názorovým střetům, naopak všichni se účastní stranické diskuze, nicméně tak činí podle Netolického uvnvitř strany, nikoliv prostřednictvím médií. Moderátor se ho ptal, zda tedy receptem na úspěch je jednotnost a absence křídel a frakcí. Na to Netolický namítl, že pro potenciál růstu je důležitá stabilita a sociální demokracie se podle jeho názoru stabilizovala a nemusí se už tolik zabývat sama sebou.

Anketa

K jakému volebnímu výsledku směřuje ČSSD v příštích sněmovních volbách?

12%
85%
hlasovalo: 11731 lidí

K tématu se později moderátor ještě vrátil, když Netolickému připomněl, že Jan Hamáček po minulém sjezdu ČSSD prohlásil, že z něj strana vyšla jednotná, ale pak Jiří Zimola rezignoval na post prvního místopředsedy, protože nesouhlasil se směřováním ČSSD, a tázal se, co si z toho mají vzít voliči. Netolický odvětil, že na to by se měl zeptat spíš Zimoly než jeho. „My jsme měli pocit na politickém grémiu, že nás seznamuje se svými záměry a se svými postoji prostřednictvím médií. My jsme si vždy přečetli nějakou tiskovou zprávu nebo jsme slyšeli nějaké vyjádření, někdy i na brífinku po odchodu od pana prezidenta. Proč nám to ten Jirka Zimola neřekl na politickém grémiu?“ ptal se hejtman Pardubického kraje. Moderátor se ptal, zda si toto vyříkali. „My jsme se o tom bavili, bohužel, Jirka Zimola často také na klíčová politická grémia a předsednictva nedocházel a vzkazoval nám to na dálku. A to, že jsme se vůči tomuto postupu vyhranili, to si myslím, že nám nemůže mít nikdo za zlé. Ostatně já jsem se také před rokem domníval, že může být dobrý tandem Hamáček–Zimola. Ale to by znamenalo, že tandem bude fungovat jako tandem, a ne jeden, že bude sólistou. A všimněte si, že po odchodu Zimoly je z mého pohledu klid, klid na práci a ostatně je také mnohem více práce vidět,“ obvinil Zimolu Netolický.

Celé interview ZDE

Zimola se proti tomu ostře ohradil na Facebooku. „Tak moc se snažím držet a nereagovat na lži hejtmana Netolického,“ tvrdí a cituje právě Netolického slova o tom, že Zimola měl své názory sdělovat na grémiu a že na grémium nedocházel. „Tak tedy: účast J. Zimoly na jednání grémia ČSSD byla 79,2 %, účast M. Netolického 61,9 % (zdroj: sjezdové materiály, zpráva předsedy ČSSD). Budu rád, když se k tomu Martin Netolický postaví jako chlap a před tím, než spáchá seppuku, se ještě omluví,“ doufá bývalý místopředseda ČSSD. Seppuku je rituální způsob sebevraždy, dříve praktikovaný v Japonsku, kterým se dotyčný snažil získat zpět svou čest.

Fotogalerie: - Podpoří ČSSD Babišovu vládu?

Ano i ne. Na tiskové konferenci vedení ČSSD oznámi...
Ano i ne. Na tiskové konferenci vedení ČSSD oznámi...
Jednání ČSSD za zavřenými dveřmi
Jan Hamáček míří na tiskovku
Roman Onderka
Jaroslav Foldyna

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

7:52 Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „EU, která nám striktně předepisovala, že rum se nesmí jmenovat rum…