Zabíjel jsem, proč bych to tajil, říká prezident

18.12.2016 8:16

Filipínský prezident Rodrigo Duterte znovu ukazuje, že se nehodlá zastavit takřka před ničím. Bez obalu přiznal, že jako starosta města Davao zastřelil tři lidi. A když to dokázal on, proč by to nedokázali filipínští policisté? Server deníku Los Angeles Times se těmito slovy snažil Duterte přesvědčit strážce zákona, aby pokračovali v tvrdém boji proti prodejcům drog. Prozatím bylo zastřeleno přes 3 000 lidí.

Zabíjel jsem, proč bych to tajil, říká prezident
Foto: asiaone.com
Popisek: Rodrigo Duterte
reklama

Rodrigo Duterte se stal filipínským prezidentem mimo jiné i díky slibu, že zemi zbaví dealerů drog, a to velmi nekompromisní cestou. Vyzval k jejich zastřelení. Třeba i bez soudu. Prozatím padlo této čistce za oběť více než 3 000 lidí.

Policistům vzkázal, aby nepolevovali v úsilí vyčistit Filipíny od dealerů drog. Pohrozil strážcům zákona, že mohou sami zemřít, pokud ho neuposlechnou. Mohl by je prý zabít osobně. Zastřelil člověka už dřív. Když byl starostou města Davao, podle vlastních slov hlídkoval v ulicích a zastřelil lidi podezřelé ze spáchání kriminálních činů.

Celý článek najdete zde.

„Opravdu nevím, kolik mých kulek skončilo v jejich útrobách. Ale stalo se to. Nemohu to popřít,“ zaznělo z úst filipínského prezidenta. Podle deníku Los Angeles Times, který se odvolává na další zdroje, prezident Duterte svého činu rozhodně nelituje.

Výroky a činy prezidenta znepokojují dosud nejvýznamnějšího spojence Filipín, Spojené státy. Ty se ve čtvrtek rozhodly pozastavit další ekonomickou pomoc ostrovnímu státu. Mluvčí Bílého domu Josh Earnest konstatoval, že poznámky prezidenta Duterteho jsou velmi znepokojující, a připomněl, že se filipínská vláda v minulosti sama zavázala k tomu, že uchová právní stát, kde má každý člověk obžalovaný z trestné činnosti právo na řádný soudní proces. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti, svazáci. Přijdou, okradou a jedou dál, zahřmělo. Babiš to prý na podzim „dá“

6:50 Piráti, svazáci. Přijdou, okradou a jedou dál, zahřmělo. Babiš to prý na podzim „dá“

Oblíbený influencer v oblasti technologií Petr Mára „na férovku“ popsal, co si myslí o Pirátech. Pře…