Začal padat sníh. Kalamita. A pražští politici houfně popsali, jak to Piráti a spol. na radnici vyřešili

11.02.2021 19:20 | Zprávy

ANKETA ParlamentníListy.cz oslovily desítky komunálních politiků v Praze, aby zjistily, jak se dívají na zvládnutí, či nezvládnutí dopravní a sněhové situace v metropoli. Jak už redakce několikrát uvedla, řada Pražanů vyčítá primátoru Hřibovi (Piráti), že situaci absolutně nezvládl, díky čemuž kolabovala městská i hromadná doprava.

Začal padat sníh. Kalamita. A pražští politici houfně popsali, jak to Piráti a spol. na radnici vyřešili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sníh v Praze, ilustrační foto

„Silnice i chodníky jsou ve vlastnictví státu nebo obce, kterým platíme stále více peněz na daních a různých poplatcích. Tak bych předpokládal, že se město v rámci možností postará. Je třeba ze strany města podporovat úklid a péči o veřejné prostranství. Meteorologická předpověď byla známa několik dní dopředu, a město tak mělo dost času se připravit. Jak to dopadlo, sami vidíme. Nakonec se z tohohle maléru snaží primátor vyvlíknout líbivými fotkami na Facebooku, kde sáňkuje na neodklizeném sněhu na Staromáku. V době, kdy policisté vyhánějí děti z Petřína,“ diví se starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS).

„Magistrát selhává na mnoha úrovních, odraz v současné situaci se sněhem je jen vrcholek ledovce,“ uvedla radní pro školství Marie Kubíková (ODS) na Praze 6.

Až na excesy od městské policie se situace zdála zvládnutá poslanci ČSSD Petru Dolínkovi. „Co bych mohl vytknout, je nedostatečná údržba parkovacích míst, kterých je i bez sněhu v Praze málo,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz.

Starosta Prahy 8 přiblížil, jak se na situaci připravila tato městská část.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…