Začal soud s Janouškem. Lobbista odmítl odpovídat na otázky

16.07.2013 10:10

V úterý dopoledne začal proces s pražským podnikatelem a lobbistou Romanem Janouškem, který pod vlivem alkoholu srazil ženu vietnamské národnosti. Podle obžaloby se snažil Thuong Nguyen zavraždit. Janoušek i poškozená žena podle informací České televize dorazili do budovy soudu. Krátce po zahájení líčení odmítl Janoušek odpovídat na otázky.

Začal soud s Janouškem. Lobbista odmítl odpovídat na otázky
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Podnikatel Roman Janoušek
reklama

Janoušek k budově Městského soudu v Praze dorazil na poslední chvíli v doprovodu svého obhájce. Na otázky novinářů, zda má strach, odpověděl kladně. Podle informací ČT krátce po zahájení líčení odmítl u soudu odpovídat na otázky.

Janouškova přítomnost tak vyvrátila spekulace, že se hodlá soudu vyhnout. "Nevím o ničem, proč by se nedostavil," řekl již dříve on-line deníku Týden.cz podnikatelův obhájce Vít Široký. Ten rovněž popřel, že by se lobbista chystal vystoupit u soudu s nějakým nečekaným prohlášením. "Nic převratného z nás nevypadne, to vám garantuji," sdělil.

Janoušek u soudu tvrdil, že příčinou nehody byl jeho stres ze zveřejněných odposlechů s exprimátorem Prahy Pavlem Bémem. "Dostal jsem se do situace, kdy jsem přestal vnímat realitu," uvedl podle serveru Novinky.cz. "Měl jsem výkyvy nálad, byl jsem stresovaný. Nemohl jsem vědět, že jsem vážně nemocen," dodal.

Rodině poškozené se podnikatel opakovaně omluvil. Poté Janoušek opustil jednací síň, zítra k soudu nepříjde.

Hlavní líčení je naplánováno na tento týden, rozhodně však nebude ukončeno. "Omluvili se soudní znalci a také nějací svědci; na kdy to bude odročeno, netuším," uvedl dále Široký. Obžaloba je podle něj přemrštěná. "Nepopíráme, že šlo o těžké ublížení na zdraví, ale podle našeho názoru jde o trestný čin neúmyslný," řekl.

Jak to vlastně bylo

Janouškova nehoda se stala loni v březnu, když svým vozem naboural do zadní části volva. Řidička ze svého auta vystoupila a v té chvíli Janoušek vyrazil a odjel. Poškozená ho doběhla na křižovatce, kde byl nucen zastavit na červenou, bušila mu na okénko a snažila se otevřít dveře, načež se postavila před lobbistův vůz značky Porsche.

Dle tvrzení obžaloby, které Týden.cz cituje, podnikatel nejdříve z místa dvakrát popojel směrem na ženu s cílem přimět ji k opuštění svého místa, když se mu to nepodařilo, rozjel se prudce vpřed, čímž poškozenou srazil. Podle názoru žalobkyně musel Janoušek vědět, že tímto způsobem může dojít ke smrtelným zraněním, přesto nezastavil a pokračoval v jízdě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sarajevský atentát“ byla první dezinformace. Novinář Leschtina k narozeninám Klause

15:43 „Sarajevský atentát“ byla první dezinformace. Novinář Leschtina k narozeninám Klause

Jiří Leschtina je veteránem českého komentariátu již od devadesátých let. Ani on proto nemohl odolat…