Začátek konce Schengenu? Itálie na žádost Německa zpřísní kontroly na hranici s Rakouskem

2. 9. 2015 21:19

Itálie je připravena vyhovět žádosti Německa na dočasné zavedení kontrol v Brenneru na hranici s Rakouskem. Cílem je podle portálu Die Welt ulevit Bavorsku, které čelí náporu běženců. Vedení severoitalského regionu Horní Adiže (Jižní Tyrolsko) již ohlásilo zpřísnění pohraničních kontrol.

Začátek konce Schengenu? Itálie na žádost Německa zpřísní kontroly na hranici s Rakouskem
Foto: worldwide.com
Popisek: Hraniční přechod, ilustrační foto

„Nemyslím si, že je to konec Schengenu,“ prohlásil Stephan Mayer, který je předním expertem Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové na vnitřní záležitosti. Dodal ale, že výsada volného cestování přes hranice členských zemí takzvaného schengenského prostoru by mohla být ohrožena tím, že nebude možné v dlouhodobém horizontu žádat o evropská azylová víza.

Mayer novinářům v Berlíně také řekl, že on zavedení kontrol na italsko-rakouské hranici vítá. „Bylo to také výslovné přání bavorské zemské vlády, která na jihu země čelí dramatickému nárůstu počtu žadatelů o azyl,“ dodal.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!

17:40 Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!

Prezident Miloš Zeman navštívil v rámci své cesty po Karlovarském kraji obec Vintířov, kde se setkal…