Začínáme chápat jejich systém, říká Šlachta. Policie se blíží nejmocnějším

15.07.2012 21:53

Podle šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty policie v kauze zneužívání regionálních operačních systémů začíná chápat fungování celého systému a dostává se stále dál.

Začínáme chápat jejich systém, říká Šlachta. Policie se blíží nejmocnějším
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, bývalý šéf ÚOOZ

"Můžu jen vzkázat, že se určitě nezastavíme. Rozplétání vedeme výš a výš," řekl Šlachta v nedělních Otázkách Václava Moravce. Podle něho policii hodně pomáhá i to, že už začíná chápat fungování celého systému. Lidé zapojení do zneužívání dotací začínají být podle Šlachty nervózní a dělají chyby.

"Je vidět nervozita určitých osob... Daří se potom rozkrývat i věci, o kterých jsme neměli před nějakou dobou ani povědomí," tvrdí. Policie spolupracuje také s dalšími kontrolními orgány v České republice a Evropské unii: "Velmi s nimi spolupracujeme, v současné době šetříme asi 16 případů poškozování finančních zájmů Evropské unie, kdy škoda dosahuje témeř 8,5 miliardy korun."

Zatím poslední zadržení proběhlo na dotačním úřadu ROP Severozápad, kde policie zadržela dvě osoby. Pro prvního obviněného v kauze ROP také padl první trest. Bývalý ředitel ROP Severozápad Petr Kušnierz byl tento týden odsouzen na 7,5 roku vězení s ostrahou kvůli úplatkářství a byl mu také udělen peněžitý trest ve výši 750 tisíc. Kušnierz požadoval po žadatelích o dotace 1,7 milionu korun, přičemž si 255 tisíc fyzicky přebral. Spolu s ním bylo odsouzeno i dalších šest obžalovaných, tři Kušnierzovi komplicové dostali pět let, tři žadatelé o dotaci podmíněné tresty.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

14:20 TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

V průběhu několika minulých týdnů se v médiích postupně objevovaly spekulace o nadstandardních vzta…