Začne velká válka a Američané v ní nechají vykrvácet Evropu. Petr Hájek už tuší, kdo má větší šance

03.12.2014 20:49

Petr Hájek se na svém portálu Protiproud.cz obsáhleji věnuje varování slovenského premiéra Roberta Fica, že jsme jen krok od války. Autor k tomu poznamenává, že jde o válku, ve které budou zřejmě krvácet hlavně Evropané na přání Američanů. Zarážející pak podle Hájka je, že česká média téměř přestala téma Ukrajina řešit.

Začne velká válka a Američané v ní nechají vykrvácet Evropu. Petr Hájek už tuší, kdo  má větší šance
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Kolem Luhanska je nespočet podobných vraků

Hájek varuje, že ukrajinská ekonomika balancuje nad propastí a prakticky není cesty, jak by její obyvatelé mohli prožít nadcházející zimu bez úhony. Bez peněz to zkrátka nepůjde. Obyvatelé se budou muset obejít bez řady civilizačních vymožeností. Podle Hájka je to hrozné, ale pro Česko svým způsobem i poučné.

„Dost možná si tak budeme moci `prohlédnout`, jak v reálu vypadá rozsáhlý `blackout` – situace, která vede k úplné destrukci všeho, co považujeme za civilizační vymoženosti. Dojde-li k tomu, bude to i pro nás drsná `laboratorní lekce`. Kvůli německé `zelené energii` může totiž `blackout` v kterékoli chvíli ochromit také naši část Evropy. V případě vojenského konfliktu se tak stane s naprostou jistotou," upozorňuje Hájek.

Ukrajina jako západní protektorát

Ukrajina je na tom zle i politicky, neboť na klíčových politických postech zasednou v zásadě cizinci. Ministryní financí se stane Američanka ukrajinského původu N. Jaresková a autor upozorňuje, že dříve pracovala pro americkou vládu. Už tato skutečnost ukazuje, že si Západ hodlá Ukrajinu podmanit a udělat z ní protektorát. V celé Ukrajině navíc sílí separatistické tendence.

Celý komentář Petra Hájka ZDE

Češi by měli pomoci především svým krajanům volyňským Čechům, ale neměli by dění na Ukrajině pouštět ze zřetele. Jestli vypukne velký střet mezi USA a Ruskem, rozhodně se dotkne i Česka. Toho si je podle Hájka vědom prezident Miloš Zeman, ale oči by měli otevřít i další politici a začít jednat.

Zlomovým bodem v tomto konfliktu byl australský summit zemí G20, kam prý přijel ruský prezident Vladimir Putin s různými kompromisními návrhy, ale byl odmítnut jak americkým prezidentem Barackem Obamou, tak německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Rusko je na válku připraveno lépe

Hájek dále upozorňuje, že Rusko je na případný konflikt připraveno mnohem lépe, protože lidé dostávají odpovídající informace a nemusí se potýkat s takovou mírou propagandy, jakou šíří např. Česká televize. Putin má neustále vysokou podporu svých občanů, což se o Obamovi říci nedá.

„Zastavení stavby plynovodu South Stream, francouzské odmítnutí předat Rusku již zaplacenou válečnou loď, probíhající mohutný výcvik civilní obrany v celém Rusku a dramatická situace na Ukrajině (o níž nemáme vědět) jsou jasné symptomy toho, že konflikt fakticky již začal. Mlčení českých médií je v tomto směru zcela příznačné," pokračuje dále autor.

Spojené státy podle Hájka počítají s tím, že na straně Západu budou v nadcházejícím konfliktu krvácet hlavně Evropané. Otázkou prý zůstává už jen to, pod jakou záminkou bude konflikt vyvolán.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kvůli EU zchudnete. Nic víc, nic míň.“ Tomáš Vyoral zasolil tentokrát Bruselu

16:35 „Kvůli EU zchudnete. Nic víc, nic míň.“ Tomáš Vyoral zasolil tentokrát Bruselu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Komentátor míní, že většina senátorů jsou pouze parodie, a stáří mo…