Zadlužený elektrikář nabídl na internetu ledvinu. Jde po něm policie

10. 3. 2012 10:42

Statisícové dluhy donutily elektrikáře Petra S. z Ústecka k zoufalému řešení, které ho však dostalo do ještě větších potíží. Rozhodl se totiž na internetu prodat svoji ledvinu. Obchodování s orgány je však nelegální, a tak muže navíc začala vyšetřovat policie.

Zadlužený elektrikář nabídl na internetu ledvinu. Jde po něm policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze

Na Petrův inzerát se dokonce ozval zájemce. „Nevím, do jaké míry to myslel vážně, ptal se na moji krevní skupinu. Inzerát už ale na serveru není, zřejmě ho odstranil administrátor,“  řekl elektrikář serveru iDnes.cz.

Podle mluvčí ústecké policie Veroniky Hyšplerové by si za tento čin mohl pár let posedět ve vězení.

„Muže jsme dnes vyslechli a ve zkráceném přípravném řízení mu bylo sděleno podezření z trestného činu odběr tkáně, orgánu a provedení transplantace za úplatu. Za uvedené jednání mu hrozí trest odnětí svobody až do výše pěti let,“ sdělila Hyšplerová.

OutStreamVideoPlayer

Neštěstí stíhalo neštěstí

Potíže Petrovi S. začaly ve chvíli, kdy s ním přestal spolupracovat jeho největší zákazník. „Více než sedm let jsem měl majoritního zákazníka, z 99 procent jsem pracoval jen pro tuto firmu a ostatní zakázky jsem odmítal. V té firmě se ale změnilo vedení a já jsem skončil,“ popsal devětatřicetiletý muž počátek svého trápení.

Aby toho nebylo málo, během dvou měsíců on i jeho manželka nabourali a přišli tak o dvě auta, z nichž jedno ještě ani nemělo doplacený leasing. Nyní dluží finančním institucím 800 tisíc a uchýlili se i k rozprodávání vybavení svého domu.

„Kamarád“ chtěl jeho dům

Petr S. sháněl zakázky a dluhy splácel. Když už se zdálo, že je lépe, obrátil se pro radu na finančního poradce. Ten mu ale zajistil jen půjčku na lichvářský úrok. Svou „pomoc“ nabízel elektrikáři i kamarád. Nakonec se ale ukázalo, že se ho spíš snažil potopit, aby mohl levně odkoupit jeho dům i s pozemkem.

„Byl jsem zoufalý, vlastně přesně nevím, co jsem od inzerátu čekal. Inzerát jsem koncipoval tak, že ledvinu daruji. Částku 800 tisíc jsem tam napsal, protože je to částka, která by nám pomohla zastavit insolvenci, vyrovnat se s dlužníky a umožnila nám, abychom zase žili jako lidé, nebáli se, kdy nám přijde domů exekutor. Nebylo to myšlené tak, že bychom se chtěli obohatit,“ dodal smutně elektrikář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jhe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocáb odhalil tajemství „sametu“. Šokoval věcí o Zemanovi. Chválil TOPku a Bobošíková mu vmetla...

20:10 Kocáb odhalil tajemství „sametu“. Šokoval věcí o Zemanovi. Chválil TOPku a Bobošíková mu vmetla...

Na Miloše Zemana mají Rusové kompromitující archiválie. Michael Kocáb to sice nemůže dokázat, v pořa…