Zadlužený náhradník Sobotka z ANO by neměl brát mandát, zní od Babiše

26.11.2013 19:47 | Zprávy
autor: jma, čtk

Šéf krajského hnutí ANO na Vysočině Jan Sobotka by podle poslaneckého klubu strany neměl přijímat poslanecký mandát kvůli dluhu na daních a zdravotním pojištění. Na tiskové konferenci po jednání klubu to uvedla místopředsedkyně strany Věra Jourová. Podnikatel Sobotka je náhradníkem za Miloslava Bačiaka, který se mandátu minulý týden vzdal.

Zadlužený náhradník Sobotka z ANO by neměl brát mandát, zní od Babiše
Foto: Daniela Černá
Popisek: V Ostravě - Porubě se konal mítink hnutí ANO. Na snímku autobus, s nímž hnutí vyráží do regionů poděkovat voličům

"My jsme hnutí, které od začátku jasně říká, že je potřeba nelhat. A my jsme to vyhodnotili tak, že pan Sobotka prohlásil, že nemá žádné závazky vůči státu, prohlašoval bezdlužnost a nebyla to pravda. Takže poslanecký klub hlasoval o návrhu usnesení, že vyzývá pana Sobotku, aby nepřijímal mandát," prohlásila Jourová.

Na nesrovnalosti v Sobotkových financích upozornil dnešní deník Právo. Podle něj nemá politik doplacené daně za minulý rok a navíc splácí desítky tisíc Všeobecné zdravotní pojišťovně. Sobotka tyto informace deníku potvrdil s tím, že chybu ohledně daní udělala jeho účetní, a že dluh u pojišťovny hradí pomocí splátkového kalendáře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…