Žádné odškodnění. A ve škole se hidžáb nosit nebude. Česká muslimská studentka u soudu ostrouhala

27.01.2017 10:14

Pražský soud dnes vynesl verdikt ve sporu somálské studentky a ředitelky zdravotnické školy Ivany Kohoutové v Praze 10. Mladá žena chtěla na této škole studovat, ale odmítala požadavek sundávat si muslimský šátek z hlavy během výuky. Než by se vzdala svého šátku, raději na školu vůbec nenastoupila. Posléze se začala domáhat omluvy od paní ředitelky a finančního odškodnění. Soud dnes rozhodl o tom, zda má somálská studentka na omluvu nárok.

Žádné odškodnění. A ve škole se hidžáb nosit nebude. Česká muslimská studentka u soudu ostrouhala
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Na vyhlášení verdiktu v předsálí soudu čekalo velké množství lidí. Převažovali příznivci paní ředitelky Kohoutové. Mezi jinými i některé studentky zdravotnické školy. Nechyběl ani známý protiislámský aktivista Martin Konvička, radikální politik Miroslav Sládek a další známé tváře.

Najednou se halou neslo volání „Jdete někdo do televize?", po kterém následovala salva smíchu. Lidé si tropili žerty z předsedy Zelených Martina Stropnického, který se na předchozím soudním jednání domáhal místa sezení v sále s odůvodněním, že další den míří do pořadu Michaely Jílkové Máte slovo, kde měl vystupovat právě k tématu nošení náboženských symbolů na českých školách. Na soudním jednání chtěl načerpat inspiraci, jenže nepřišel v dostatečném, časovém předstihu a neměl si kam sednout.

V 10 hodin dopoledne soud vynesl v této kauze verdikt, který ale není prozatím pravomocný. „Obvodní soud pro Prahu 10 zamítl žalobu somálské studentky Ayan Jamaal Ahmednuurové na pražskou střední zdravotnickou školu kvůli zákazu nosit hidžáb. Dívka požadovala omluvu a odškodné 60 000 korun."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To až uvidí Srbsko: Zeman se omluvil a lezou ven věci

14:45 To až uvidí Srbsko: Zeman se omluvil a lezou ven věci

Po omluvě srbskému národu, kterou pronesl na Pražském hradě prezident Zeman, se začaly objevovat nar…