Žádné trenky, nad Hradem měla vlát použitá plína. Ta by podle Britských listů nejlépe vystihla prezidenta Zemana

18. 10. 2015 8:26

Soud konstatoval, že členy recesistické skupiny Ztohoven nelze potrestat. Prezident Zeman se ústy svého mluvčího podivoval nad rychlostí, jakou bylo rozhodnuto. Bohumil Kartous k tomu v komentáři pro Britské listy dodal, že nad Hradem by možná mělo vlát něco jiného – použitá plína, která by měla odrážet problém stárnoucího prezidenta. Ten prý začal v lidech přiživovat horší já v podobě buranství, demagogie a sexismu.

Žádné trenky, nad Hradem měla vlát použitá plína. Ta by podle Britských listů nejlépe vystihla prezidenta Zemana
Foto: Daniela Černá
Popisek: Přivítání prezidenta ve Slavičíně

„Pokud má v současnosti něco viset nad Hradem, aby to bylo dostatečně výstižné, měla by to být po všech stránkách použitá plína. Pro seniory... Miloš Zeman se musel definitivně zbláznit. Když jsem toto napsal před několika měsíci v souvislosti s jeho krajně ignorantskými názory na začleňování znevýhodněných a hendikepovaných dětí do hlavního vzdělávacího proudu, přišlo několik reakcí pohoršujících se nad takovou neúctou k prezidentu země,“ píše Kartous.

Prezident Zeman představuje typického zástupce elity, která nás myšlenkově navrací na „Východ“. Neváhá šířit poplašné zprávy, potvrzovat lidem, že to, za co se vlastně ve skrytu duše styděli, za své předsudky, se vlastně stydět nemusejí, neboť je sám prezident pronáší nahlas a veřejně. Tuto selskou pravdu navíc prezident povyšuje na cosi hodnotnějšího, než jsou ty scestné názory mnoha intelektuálů, kteří debatují o něčem, o čem toho vlastně mnoho nevědí. Ale náš prezident jim to vysvětlí.

Celý text najdete zde

Za tímto selským rozumem se podle autora ve skutečnosti skrývá směs buranství, nenávistné a přízemní demagogie a sexismu. Celé to pak shrnuje do slov jako „sračka“ či „průjem“, proto by měl prezident nad Hrad vyvěsit použitou plínu.

K dokreslení smutného obrazu prezidenta stačí dodat už jen to, jak se chová k rektorům dvou univerzit – Jihočeské a Masarykovy – stejně jako k norské velvyslankyni, která nemůže za to, že Eva Michaláková přišla o rodičovská práva ke svým synům.  

„Je smutné sepisovat takto kritický a místy vysloveně urážlivý text na adresu někoho, kdo má personifikovat ctnosti současné společnosti. Nelze jinak, pokud tato osoba činí ze svého úřadu pískoviště pošetilce, který si léčí svůj celoživotní mindrák. Jestliže byla přímá volba k něčemu dobrá, pak k tomu, abychom se lépe poznali. Za to patří Zemanovi velký dík,“ uzavírá Kartous.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Sobotka znovu do vlády? Zákulisní jednání z pověření Andreje Babiše nabírají hodně nečekaný směr

4:41 EXKLUZIVNĚ Sobotka znovu do vlády? Zákulisní jednání z pověření Andreje Babiše nabírají hodně nečekaný směr

Ještě zkraje ledna sociální demokracie avizovala, že menšinový kabinet premiéra Babiše nepodpoří. Te…