Žádní „protestující“, to byl krystalický fašismus, zuří novinář Moláček po sobotním divadle. Kristus je jim ukradený, chtějí jen zastrašit oponenty, aby drželi hubu

27.05.2018 17:50

Novinář Jan Moláček se na svém facebookovém profilu vyjádřil proti legitimizaci projevu krystalického fašismu tím, že mu budeme říkat protest či nesouhlas. „Protest a nesouhlas – i na hraně zákona – jsou v demokracii svaté, divadelní akce spolku s bizarním názvem ‚Slušní lidé‘ ale ničím takovým nebyla,“ reaguje tak na včerejší událost v Brně, kdy aktivisté protestovali proti kontroverznímu divadelnímu představení.

Žádní „protestující“, to byl krystalický fašismus, zuří novinář Moláček po sobotním divadle. Kristus je jim ukradený, chtějí jen zastrašit oponenty, aby drželi hubu
Foto: Festival Divadelní svět
Popisek: Divadelní hra Naše násilí a vaše násilí

„Mně vůbec nevadí, když někdo nenásilně naruší průběh akce, s níž se nedokáže smířit. Je to úplně běžný způsob vyjádření nesouhlasu. V Německu se bez blokování neobejde žádný pochod neonacistů, koneckonců totéž už zažili neonacisté i v Brně. Občas se zase někdo někam přiváže – třeba ke kolejím, po nichž má projet vlak s jaderným odpadem, nebo ke smrku na Šumavě. To je v pohodě a absolutně přiznávám tohle právo i protestujícím proti něčemu, co mně osobně nevadí,“ poznamenal Moláček.

Na pódiu v divadle Husa na provázku však podle něj nestáli pohoršení věřící, ale čistokrevní pokračovatelé v díle nacistických bojůvek SA, kterým je Kristus úplně stejně ukradený jako Mohamed. „Na povel a za peníze (organizovanost a finanční zabezpečení této partičky nelze přehlédnout), ale o to ochotnější posunout hranice mlčky tolerovaného ve společnosti zase o kousek dál. Přerušit divadlo, nahánět nepopulárního politika nebo – jak víme z historie – vytřískat výlohy obchodů nepopulární menšiny a zdaleka tím neskončit,“ dodal novinář a poznamenal, že je nutné nazývat věci pravými jmény.

„Tohle není žádný protest ani nesouhlas, ale demonstrace síly a plíživé vytváření atmosféry strachu. Kdyby si ‚Slušní lidé‘ přinesli transparent, který by pravdivě shrnoval jejich moto, stálo by na něm: ‚Vidíte, co si můžeme dovolit už teď? Tak si představte, co všechno půjde, až budeme u kormidla. A radši už preventivně držte hubu.‘,“ uzavřel novinář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Mám radost! Na**rete spoustu lidí!“ Milion chvilek chystá akci a reakce jsou tu. Mnohdy plné hněvu

8:30 „Mám radost! Na**rete spoustu lidí!“ Milion chvilek chystá akci a reakce jsou tu. Mnohdy plné hněvu

Spolek Milion chvilek pro demokracii chystá na úterní večer demonstraci v tak velkém rozsahu, že pod…