Žádost o vydání Babiše. Otisk v ní má i vrchní státní zástupkyně Bradáčová

12.08.2017 17:52

Policejní vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo leží v žaludku šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Jak však uvádí server Echo24.cz, vyšetřování kauzy probíhalo pod dohledem pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové.

Žádost o vydání Babiše. Otisk v ní má i vrchní státní zástupkyně Bradáčová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lenka Bradáčová
reklama

Server následně uvádí, že žádost o vydání Babiše a prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání je tedy možno vnímat jako akt posvěcený hlavní pražskou žalobkyní. V březnu si totiž vyžádala ke kontrole spis a v červnu upozorňovala na obstrukce z týmu Andreje Babiše. Případ sice řešilo městské státní zastupitelství, šéfka pražských žalobců nad ním však držela dohled. 

Původní text ZDE.

V červnu tak městskému státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi doporučila, aby případné zdržování vyšetřování razantně řešil. V pátek odpoledne pak Bradáčová serveru jen prozradila, že Vrchní státní zastupitelství není a nebylo činné k úkonům orgánů Policie ČR.

Babiš si však na Bradáčovou nevzpomněl a ve svém vystoupení pro Českou televizi se pustil do vyšetřovatele Nevtípila, jenž je podle něj ovládán kmotry. „Kauzu dostal policista, u kterého bylo jasné, že má zadání mě nějakým způsobem kriminalizovat. Je s podivem, že tato téměř deset let stará dotace (na Čapí hnízdo), kterou nikdo předtím neřešil, se dostala do pozice kriminalizace. Je to nesmysl,“ uvedl Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…