Zadržen údajný sexuální útočník ze silvestrovského Kolína. Už byl v jiné zemi a chycen při zločinu

29.04.2016 16:36 | Zprávy
autor: spa

Švýcarská policie zatkla muže podezřelého ze spojení se silvestrovskými útoky v Kolíně nad Rýnem. Devatenáctiletý Maročan byl přistižen, jak krade v obchodě. Nešlo o jeho první přestupek. Informuje The Guardian.

Zadržen údajný sexuální útočník ze silvestrovského Kolína. Už byl v jiné zemi a chycen při zločinu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nádraží v Kolíně nad Rýnem

Ve švýcarském Kreuzlingenu zatkli devatenáctiletého Maročana, který je jedním ze šesti hlavních podezřelých z účasti na sexuálních napadeních ze silvestrovské noci v německém Kolíně nad Rýnem.

Poté, co se dopustil krádeže v jednom německém supermarketu, překročil hranice do Švýcarska a opět kradl v samoobsluze. Tam jej však přistihla policie a pohraniční stráž jej následně identifikovala jako jednoho z útočníků.

Kolínské útoky proběhly o silvestrovské noci a stál za nimi dav převážně severoafrických mužů. Výsledkem bylo přes tisíc stížností a oznámení sexuálních napadení a celý incident velmi ovlivnil veřejnou debatu o migraci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vliv Ruska

Jak podle vás více bojovat s vlivem Ruska u nás? Sám přiznáváte, že s ním dostatečně nebojovala ani předchozí vláda. A objektivně, nemyslíte, že se Macinka jako jeden z mála ve vládě staví proti Rusku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Šel do koše.“ Co skrývá velikonoční mazanec ze supermarketů

11:58 „Šel do koše.“ Co skrývá velikonoční mazanec ze supermarketů

Dají se velikonoční mazance pořídit za dobré peníze v supermarketu? Nabídka obchodů naznačuje, že po…