Záhada v německém regionu: Uprchlíci prý mizí a nikdo neví, co s nimi je

30.10.2015 8:13

V Dolním Sasku se dle zpravodajského serveru The Local minulý týden ztratilo více než 700 ze 4000 uprchlíků, kteří zde byli ubytováni. Místní úřady nemají představu, kde se nezvěstní uprchlíci aktuálně zdržují.

Záhada v německém regionu: Uprchlíci prý mizí a nikdo neví, co s nimi je
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Jak The Local uvádí, federální vláda uložila Dolnímu Sasku, aby připravilo ubytování pro 4000 uprchlíků. Záhadné zmizení téměř pětiny z nich však signalizuje, že v převážně zemědělské oblasti nechtějí zůstat. Jelikož nebyla celá řada z příchozích uprchlíků registrována na úřadech, není ani zcela jisté, kdo a v jakém počtu se vlastně „vypařil“. Uprchlíci se průběžně vytrácí ze všech uprchlických táborů v regionu. V sobotu například navštívil člen zdejšího parlamentu uprchlický tábor v Lingenu a zjistil, že více než polovina ze 212 uprchlíků odešla neznámo kam. Spolkové ministerstvo práce odhaduje, že až třitina z uvažovaného milionů uprchlíků bude chtít Německo opustit a vydat se do zemí, kde mají přátele či příbuzné.

„Něco takové je absolutně nepřijatelné. Uprchlíci musí být zaregistrováni ihned po svém příjezdu,“ reagovala na nastalou situaci Křesťansko-demokratická unie (CDU) ústy své mluvčí Angeliky Jahnové. Někteří experti poukazují na to, že systém pro ubytování uprchlíků má mnoho nedostatků. „Oni ani většinou neví, kde přesně se nacházejí. Nedávno jsme jim museli rozdávat mapu Německa, aby se lépe orientovali,“ cituje The Local mluvčího na radnici v bavorském městě Delmenhorst Timo Frerse a poukazuje na snahu demonstrantů, kteří před několika dny chtěli zastavit žadatele o azyl v saském Freibergu. „Demonstranti zablokovali autobus, který převážel uprchlíky. Někteří po uprchlících házeli jablka, jiní dokonce petardy,“ uvádí The Local.

Další incident se odehrál ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko, kde se stali terčem útoku krajní pravice dva místní politici. Neznámý pachatel nejprve zaútočil na vůz člena zdejšího Sociální demokracie (SPD) Patricka Dahlemanna, když mu jej polil páchnoucí chemikálií. Dahlemann se na svém Facebooku nechal slyšet, že se nenechá zastrašit a bude dále pokračovat ve své podpoře „skutečné kultury pohostinnosti“. Další pachatel, patrně z řad krajní pravice, zaútočil také na automobil Dahlemannovy stranické kolegyně Susann Wippermannové. Na čelní okno vozu napsal, že je Wippermannová je „zrádkyně národa“. Federální úřad pro vyšetřování (BKA) ostatně minulý týden varoval politiky podporující uprchlíky, že se mohou stát terčem krajně pravicových uskupení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

14:20 TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

V průběhu několika minulých týdnů se v médiích postupně objevovaly spekulace o nadstandardních vzta…