Záhada v německém regionu: Uprchlíci prý mizí a nikdo neví, co s nimi je

30.10.2015 8:13 | Zprávy

V Dolním Sasku se dle zpravodajského serveru The Local minulý týden ztratilo více než 700 ze 4000 uprchlíků, kteří zde byli ubytováni. Místní úřady nemají představu, kde se nezvěstní uprchlíci aktuálně zdržují.

Záhada v německém regionu: Uprchlíci prý mizí a nikdo neví, co s nimi je
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Jak The Local uvádí, federální vláda uložila Dolnímu Sasku, aby připravilo ubytování pro 4000 uprchlíků. Záhadné zmizení téměř pětiny z nich však signalizuje, že v převážně zemědělské oblasti nechtějí zůstat. Jelikož nebyla celá řada z příchozích uprchlíků registrována na úřadech, není ani zcela jisté, kdo a v jakém počtu se vlastně „vypařil“. Uprchlíci se průběžně vytrácí ze všech uprchlických táborů v regionu. V sobotu například navštívil člen zdejšího parlamentu uprchlický tábor v Lingenu a zjistil, že více než polovina ze 212 uprchlíků odešla neznámo kam. Spolkové ministerstvo práce odhaduje, že až třitina z uvažovaného milionů uprchlíků bude chtít Německo opustit a vydat se do zemí, kde mají přátele či příbuzné.

„Něco takové je absolutně nepřijatelné. Uprchlíci musí být zaregistrováni ihned po svém příjezdu,“ reagovala na nastalou situaci Křesťansko-demokratická unie (CDU) ústy své mluvčí Angeliky Jahnové. Někteří experti poukazují na to, že systém pro ubytování uprchlíků má mnoho nedostatků. „Oni ani většinou neví, kde přesně se nacházejí. Nedávno jsme jim museli rozdávat mapu Německa, aby se lépe orientovali,“ cituje The Local mluvčího na radnici v bavorském městě Delmenhorst Timo Frerse a poukazuje na snahu demonstrantů, kteří před několika dny chtěli zastavit žadatele o azyl v saském Freibergu. „Demonstranti zablokovali autobus, který převážel uprchlíky. Někteří po uprchlících házeli jablka, jiní dokonce petardy,“ uvádí The Local.

Další incident se odehrál ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko, kde se stali terčem útoku krajní pravice dva místní politici. Neznámý pachatel nejprve zaútočil na vůz člena zdejšího Sociální demokracie (SPD) Patricka Dahlemanna, když mu jej polil páchnoucí chemikálií. Dahlemann se na svém Facebooku nechal slyšet, že se nenechá zastrašit a bude dále pokračovat ve své podpoře „skutečné kultury pohostinnosti“. Další pachatel, patrně z řad krajní pravice, zaútočil také na automobil Dahlemannovy stranické kolegyně Susann Wippermannové. Na čelní okno vozu napsal, že je Wippermannová je „zrádkyně národa“. Federální úřad pro vyšetřování (BKA) ostatně minulý týden varoval politiky podporující uprchlíky, že se mohou stát terčem krajně pravicových uskupení.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

20:28 Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

Ostravák, komentátor a úspěšný bloger Ladislav Větvička byl hostem moderátora Tomáše Lukavce v jeho …