Zahradil vykoupal Pekarovou. Fotka, která ji vůbec nepotěší

19.01.2022 17:35 | Ze sítí

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) na evropské půdě narovnával vztahy s maďarskou vládnoucí stranou Fidesz, v jejímž čele stojí Viktor Orbán. Zahradil se sešel s místopředsedkyní strany Kingou Gálovou a ujistil ji, že „některé nekvalifikované individuální výroky z poslední doby na adresu maďarské vlády byly způsobeny politickou nezkušeností, špatnou informovaností či snahou o zviditelnění“.

Zahradil vykoupal Pekarovou. Fotka, která ji vůbec nepotěší
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Europoslanec ODS Jan Zahradil

Zahradil na svém facebooku informoval o schůzce s paní Kingou Gálovou, která je předsedkyní europoslaneckého klubu Fidesz. „Ujistil jsem ji, že v programu nové české vlády pod vedením ODS je obsažena jak spolupráce ve formátu V4, tak dobré vztahy se sousedy, mezi něž samozřejmě počítáme i Maďarsko,“ píše Zahradil.

Shodli se prý na tom, že je třeba striktně dodržovat rozdělení pravomocí v EU, kdy je v podstatných otázkách národní právo nadřazeno evropskému. „Evropské instituce nemají mít možnost interferovat do některých citlivých kulturně-sociálních otázek či do oblastí, které patří do jurisdikce národních vlád,“ má jasno Zahradil.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Zároveň se prý Gálové snažil vysvětlit, že za některé výroky českých politiků na adresu maďarského premiéra Viktora Orbána může politická nezkušenost. „Požádal jsem ji také o shovívavost vůči některým nekvalifikovaným individuálním výrokům z poslední doby na adresu maďarské vlády, které byly způsobeny politickou nezkušeností, špatnou informovaností či snahou o zviditelnění. Přešli jsme to úsměvem a dohodli se na pravidelném pokračování vzájemné komunikace,“ napsal Zahradil.

Narážel zejména na vyjádření předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09), která prohlásila, že by se Maďaři měli ve volbách zbavit Orbána, tak jako se Češi zbavili Andreje Babiše. „Pro Českou republiku je důležité, aby Maďarsko v dubnových volbách zvolilo změnu – stejně jako my. Je totiž klíčové, aby Evropskou unii tvořily státy, pro jejichž vlády jsou na prvním místě demokratické principy, nikoliv prospěch jejich premiérů,“ pravila Pekarová Adamová začátkem ledna.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Konference o EU

Jaktože Konference o budoucnosti Evropy neselhala? Vám se zdá správné že EU dá na doporučení pár vybraných občanů? To že si občané přejí reformu, více EU, více integrace - to vážně chcete říci že o tom má rozhovat pár vybraných prounijních občanů a že je to tak správně? Vlastně tvrzení že si občané ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národ vás semele! Utíkat budete. Šéf fabriky k plynu a Rusku, jako dosud nikdo

12:25 Národ vás semele! Utíkat budete. Šéf fabriky k plynu a Rusku, jako dosud nikdo

Hlasy, aby se země pokud možno co nejrychleji odstřihla od ruského plynu a ropy, nezaznívají jen v Č…