Zahraniční tisk se vyřádil na novém českém premiérovi. Nahlédněte

6. 12. 2017 22:16

Současná česká politická scéna je v hledáčku i zahraničních médií. Nově jmenovaný předseda vlády si napříč médii sousedních států vysloužil všelijaká označení, jako „populista“, „kontroverzní politik“, „miliardář“, píše server Aktuálně.cz.

Zahraniční tisk se vyřádil na novém českém premiérovi. Nahlédněte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čerstvě jmenovaný premiér Andrej Babiš

„Mnohá se shodují v názoru, že předseda hnutí ANO je populista či kontroverzní miliardář, a všímají si skutečnosti, že hodlá vytvořit menšinovou vládu,“ shrnuje vnímání českého předsedy vlády ze strany německých, rakouských či polských médií server Aktuálně.cz. 

Rakouský deník Der Standard a polská Gazeta Wyborcza si všímají mimo jiné i úzkého vztahu premiéra s prezidentem. Dávají to do souvislosti s blížícím se kláním o prezidentský post. „Babiš premiérem, ale kdo bude prezidentem?“ ptá se podle serveru dále polský list Gazeta Wyborcza na svém webu. A dostává se k meritu. Připomíná, že Andrej Babiš má podporu prezidenta Miloše Zemana, protože šéf ANO přislíbil podporu v prezidentské kampani současné hlavě státu. Do boje o Hrad nepostaví vlastního kandidáta a podpoří Zemana. Polský deník takového spojence považuje za klíčového, zvláště při stoupajících šancích Zemanova soupeře Jiřího Drahoše.

Celá zpráva zde.

Stanice Deutsche Welle zase podle Aktuálně.cz si všímá, že „Babiš bude v parlamentu možná odkázán na podporu extremistických stran“, píše na svém serveru. Rakouský tisk se pak věnuje zprávě o jmenování nového předsedy vlády podrobněji. Babiše nazývá miliardářem a kontroverzním politikem. 

Levicově liberálnímu Der Standard podle Aktuálně.cz neuniklo, že prezident Miloš Zeman kritizoval při ceremoniálu novináře, přičemž někteří z nich jsou právě kritičtí směrem k Andreji Babišovi. Pozornosti stejného média se neubránila ani snaha mít v čele komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů Zdeňka Ondráčka, bývalého policistu, jenž se podílel na potlačení demonstrace proti komunistickému režimu v roce 1989.

 

                                     

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Sobotka znovu do vlády? Zákulisní jednání z pověření Andreje Babiše nabírají hodně nečekaný směr

4:41 EXKLUZIVNĚ Sobotka znovu do vlády? Zákulisní jednání z pověření Andreje Babiše nabírají hodně nečekaný směr

Ještě zkraje ledna sociální demokracie avizovala, že menšinový kabinet premiéra Babiše nepodpoří. Te…