Zajímali jsme se o finance Transparency International a přišla tato reakce: Zběsilý útok PL. Vlamují se do otevřených dveří!

21.12.2018 9:17

Ředitel Transparency International David Ondráčka hájí svou neziskovou organizaci. V rozhovoru pro Novinky.cz uvedl, jaké jsou příjmy organizace – pravidelně se pohybují kolem osmi až deseti milionů korun ročně. Jak dodal, peníze pocházejí převážně od ministerstev a dalších státních organizací.

Zajímali jsme se o finance Transparency International a přišla tato reakce: Zběsilý útok PL. Vlamují se do otevřených dveří!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ředitel Transparency International ČR David Ondráčka

„Nemůžeme si dovolit žádnou neprůhlednost, protože v tu chvíli by naše reputace šla do háje,“ podotkl Ondráčka, do jehož organizace se v posledních dnech strefuje například premiér Andrej Babiš (ANO). Transparency International totiž podala podnět k Evropské komisi, a to kvůli možnému premiérovu střetu zájmů. 

Podle zveřejněného dokumentu organizace v letech 2009 až 2017 získala 80 milionů korun. Nejvíce jí přispělo ministerstvo vnitra, část financí však byla i z Evropské komise či od OLAFu, na což právě Babiš poukazoval. 

  • Původní text ZDE

„Neziskové organizace obecně jsou často financovány prostřednictvím dotací a grantů ze státní či evropské úrovně. Ale tyto finance nedostávají, ale soutěží o ně ve výběrových řízeních,“ dodal Ondráčka. 

Ten se v rozhovoru obul také do Parlamentních listů, které podle jeho slov vedou proti Transparency International zběsilý útok. „Vlamují se ale do otevřených dveří,“ poznamenal.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

22:37 Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

Předseda vlády Andrej Babiš sepsal další provolání k národu známé pod značkou „čau lidi“. Tentokrát …