Zajímavé pozadí Sedláčka v mikině. Jde prý o tichou válku protokoláře Forejta s jeho zástupcem

07.11.2014 8:12

Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt dělá svému nedávno jmenovanému zástupci Jindřichu Sklenářovi naschvály. Ty spočívají například v tom, že Forejt Sklenářovi neřekne všechny informace, které by měl. „Pan ředitel neskousl, že mu ubylo práce. Neustále chce mít na všechno dění kolem prezidenta velký vliv,“ citují dnešní Lidové noviny nejmenovaného znalce hradního prostředí.

Zajímavé pozadí Sedláčka v mikině. Jde prý o tichou válku protokoláře Forejta s jeho zástupcem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt
reklama

Vše začalo červencovým příchodem Miroslava Sklenáře, který přebral část povinností vrchního hradního protokoláře Jindřicha Forejta. „Ten se měl stáhnout do pozadí kvůli sérii stížností, které se na jeho chování snesly zejména ze strany zahraničních ambasád,“ uvedl list.

S odvoláním na hradní znalce také uvedl, že tím, jak se Forejt snaží co nejvíce okolností kontrolovat sám, vznikají v organizaci protokolárních akcí zmatky. Zemanův blízký spolupracovník prý měl pod palcem jak několikadenní cestu prezidenta do Číny, tak oslavy 28. října ve Vladislavském sále. „V takové logisticky náročné smršti se pak stalo to, že byl do gotického sálu stavitele Benedikta Rejta vpuštěn režisér Robert Sedláček v mikině, namísto aby měl na sobě odpovídající společenský oděv,“ poznamenal deník. Navzdory tomu se ale Forejtovi daří udržet si svůj vliv na prezidenta. A tak se jej Zeman zastane vždy, když jde do tuhého.

Z Hradu tak nejspíš bude muset odejít Sklenář. Podle znalců prostředí Hradu totiž není možné, aby šéf protokolu nemluvil se svým zástupcem a házel mu klacky pod nohy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Václave, měl by ses vrátit do politiky. Takto Miloš Zeman popřál Václavu Klausovi

17:20 VIDEO Václave, měl by ses vrátit do politiky. Takto Miloš Zeman popřál Václavu Klausovi

Prezident Miloš Zeman přál bývalému prezidentovi Václavu Klausovi k pěkným 80. narozeninám. A bylo t…