Zakážete nože? Můžeme vám připravit jinou lahůdku. Islámský stát se vysmál Německu

02.09.2024 18:21 | Monitoring

Teroristická organizace Islámský stát se vysmívá německé snaze zastavit v zemi teror tím, že zakáže na veřejnosti nosit nůž delší šesti centimetrů. „Problém nebude omezen na nůž, protože co muslim, který umí připravit ,narozeninový dort‘ s výbušninami! Jste také připraveni je zakázat nebo zmenšit jejich velikost?“ ptají se cynicky německé vlády teroristé.

Zakážete nože? Můžeme vám připravit jinou lahůdku. Islámský stát se vysmál Německu
Foto: Václav Fiala
Popisek: Ulice bavorského Deggendorfu

Za rok 2023 proběhlo v Německu 8 951 zločinů za použití nože. To znamená, že na každý den průměrně připadlo 25 útoků. To se před volebním rokem 2025 přestalo líbit ministryni vnitra za SPD Nancy Faeserové. Rozhodla se, že rozšíří zóny, kde se nesmějí nože nosit vůbec. Takovými zónami jsou nádraží nebo problematické čtvrti s velkou koncentrací problematických jedinců.

Ministryně se u svého odvážného plánu ovšem neomezovala a přišla s opatřením, které by podle ní mělo vést ke zklidnění situace. Zakázat ve veřejném prostoru nošení nožů s delší čepelí, než je šest centimetrů. Dosud zákaz platil pro nože od 12 centimetrů délky čepele. K tomu má přijít úplný zákaz vystřelovacích nožů. Kritici návrhu ministryně vnitra upozorňují, že návrh nejde správným směrem a nepovede k řešení vzrůstající kriminality obzvláště u mladých migrantů.

Nicméně Němci jsou podle průzkumu agentury Forsa pro magazín Stern s chystaným opatřením spokojeni. Celých 82 % dotázaných opatření vítá a jen 16 procent uvedlo, že to není krok dobrým směrem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Maďarsko

Tvrdíte, jak nás Maďarsko brání před rozpínavosti Bruselu. To jako jak konkrétně brání nás? A nemyslíte, že hlavním ohrožením je pro nás Rusko? A brání nás snad před jeho rozpínavostí? Podle mě je to přesně naopak. Není toto nebezpečné? A vám nevadí, že Maďarská vláda Rusku donáší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nevím, co, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseregent7777 , 03.09.2024 7:59:12
Nevím, co pořád proti těm uprchlíkům máte? Oni do Evropy přicházejí, aby mohli studovat. Hned, jak se naučí číst a psát.

|  11 |  0

Další články z rubriky

Maďarsko z ČT? Jiná realita. V ulicích klid, pak přišla noc

17:45 Maďarsko z ČT? Jiná realita. V ulicích klid, pak přišla noc

Zatímco část evropských médií líčí Maďarsko jako zemi na pokraji úpadku, realita v ulicích Budapešti…