Zákon o církevních restitucích je pro stát výhodný, tvrdí poslanec Farský z TOP 09

18.07.2012 14:19 | Zprávy

Poslanec za TOP 09 a starosta Semil Jan Farský na svém facebookovském profilu zveřejnil komentář k tomu, proč podpořil církevní restituce. Zákon podle něj napravuje krádež, které se dopustil komunistický režim v roce 1948. Dle Farského také zákon zabrání hrozícím soudům, zbaví stát povinnosti platit duchovní a odblokovaný majetek umožní rozvoj obcí.

Zákon o církevních restitucích je pro stát výhodný, tvrdí poslanec Farský z TOP 09
Foto: top09.cz
Popisek: Poslanec Jan Farský

Pokud by sněmovnou ve středu neprošel zákon o navracení majetku církvím, hrozily by soudy. Restituce by se pak velice prodražily, protože stát by musel navíc platit ušlý zisk, náklady na advokáty a chod soudů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Maďarsko

Podle vás je Maďarsko hlavně ve vztahu k Ukrajině a Rusku neutrální zemí? A myslíte, že brzy budeme svědky uzavření míru nebo aspoň do konce mandátu Trumpa? Já si totiž myslím, že pokud se to nepovede jemu a zatím se mu teda moc nedaří, tak asi nikomu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Měli by děkovat, že jdou od vlády.“ Hoffman varuje vítěze i poražené

15:50 „Měli by děkovat, že jdou od vlády.“ Hoffman varuje vítěze i poražené

POHLED IVANA HOFFMANA „Poražení by měli děkovat prozřetelnosti, že nemusejí sklízet, co zaseli, a ví…