Zakuklený policista oznámil v ČT: Chytili jsme v Karibiku upchlé kriminálníky

30.10.2012 10:14

Na policejní tiskové konferenci, vysílané ČT, vystoupili vedle policejního prezidenta Martina Červíčka dva příslušníci speciálního útvaru, který si v posledních dnech připsal velmi cenný úlovek. Z Dominikánské republiky přivezli sedm pachatelů závažných daňových, drogových, ale i násilných trestných činů, a deset dalších prý bude následovat.

Zakuklený policista oznámil v ČT: Chytili jsme v Karibiku upchlé kriminálníky
Foto: repro ČT
Popisek: Tisková konference PČR
reklama

„K některým věcem se nebudeme vyjadřovat,“ varoval hned v úvodu jeden z příslušníků, kteří kvůli utajení předstoupili před novináře s černými kuklami na hlavách. Nakonec však informacemi rozhodně nešetřili.  

Hlavní osobou, kvůli které byla akce s krycím názvem „Dominik“ podnikána, je Miloslav Votava. „Jedná se o osobu velmi zběhlou v orientaci v daňových rájích. Na poradenských službách díky tomu vydělával značné zisky a v ČR napálil řadu osob,“ popsali policisté. Informace o jeho působení v Dominikánské republice prý získali ještě v ČR, a když se tam detektivové rozjeli, začaly se dít ještě zajímavější věci.  

Při působení českých detektivů prý bylo ve spolupráci s místními policisty zjištěno, že v Dominikánské republice se nachází řada osob, které byly v ČR odsouzeny. „Získali jsme tam poznatky k osobám, po kterých se v ČR absolutně slehla zem, a začaly tam s úplně novou identitou,“ popisoval policista přes kuklu.

Práci detektivům prý zkomplikoval i hurikán Sandy, neboť byla zasažena přímo oblast, kde působili. I v těchto hektických dnech se jim však podařilo zatknout dvě osoby. „Nebýt hurikánu, asi jsme jich mohli přivést ještě víc,“ posteskl si.

Jeho kolega pak ujistil, že čeští policisté na území cizího státu postupovali důsledně podle trestního řádu. „Na území jiného státu nesmíme bezprostředně fyzicky operovat,“ vysvětlil zakuklený detektiv. Zadržené prý zatkli dominikánští policisté a předali je českým kolegům na extrateritoriálním území - což může být například velvyslanectví, nebo letadlo s výsostnými znaky ČR.

Čtyři zadržení byli v ČR rovnou předáni do výkonu trestu, protože jsou již odsouzeni k mnohaletým trestům odnětí svobody. Další osoby byly zajištěny. Do ČR bylo eskortováno celkem sedm osob, policisté prý mají lokalizované i další. Celkem prý v zemi zbývá asi deset osob.

Spolupráce s dominikánskou policií prý byla povzbuzena i tím, že Jiří Štěpánek se v Dominikánské republice dopustil závažné sexuální trestné činnosti, a proto místní police měla velkou motivaci je chytnout. Kvůli tomu se rozpadla i dosavadní soudržnost české komunity v Dominikánské republice, což přispělo k odhalení zločinců. „Jiří Štěpánek žil pod jménem osoby, která se tam utopila a on užíval jeho doklady,“ uvedl policista perličku ze života české komunity v daňovém ráji.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chudé Velikonoce. Koledníkům zavřete před nosem. A tohle Hamáček neřekne

14:46 Chudé Velikonoce. Koledníkům zavřete před nosem. A tohle Hamáček neřekne

Na brífinku po jednání Ústředního krizového štábu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) apeloval na obča…