Žaloba na prezidenta kvůli projevu: Zastrašit se opravdu nenecháme, vzkazuje Ovčáček

26.12.2015 19:41

Prezident Miloš Zeman ve svém Vánočním poselství prohlásil, že „vítači uprchlíků“ chtěli na transparenty pro demonstraci 17. listopadu napsat „Tahle země není naše – Refugees welcome“. Facebooková iniciativa Proti projevům nenávisti tvrzení prezidenta však označila za lež a chystá žalobu. Tím ale celá kauza nekončí. Ostře se k ní vyjádřil i mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Žaloba na prezidenta kvůli projevu: Zastrašit se opravdu nenecháme, vzkazuje Ovčáček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman a Jiří Ovčáček
reklama

„Od začátku jsme nic takového na svých transparentech neplánovali a ani na akci neměli,“ uvedl mluvčí iniciativy Jakub Hein. Na transparentech podle něj byla jen hesla „Uprchlíci vítejte – Refugees welcome“, „Chcete bílé Čechy, počkejte si na sníh“, „A kdo může za vaše pos*aný životy dnes?“ a „I my jsme utíkali“.

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana ovšem obratem vzkázal, že se hlava státu rozhodně nenechá zastrašit.

„Jde jen o mimořádně průhledný pokus dostat se touto cestou k obsahu zprávy jedné z tajných služeb. Je to též ukázka toho, v jakém netolerantním světě tito lidé žijí. Po vyslovení stanoviska nepřichází polemika, ale vyhrožování soudem. Pan prezident se takovými hrozbami v žádném případě nenechá zastrašit,“ napsal Ovčáček na sociální síti Facebook.

Stojí za pozornost, že pod statusem lidé Ovčáčka podporují. „Nedejte se,“ vzkazují například. Tzv. havlovci prý prezidentovi nemají nic diktovat.

Ovčáček doslova napsal:

K akci "žaloba":

Jde jen o mimořádně průhledný pokus dostat se touto cestou k obsahu zprávy jedné z tajných služeb. Jde též o ukázku toho, v jakém netolerantním světě tito lidé žijí. Po vyslovení stanoviska nepřichází polemika, ale vyhrožování soudem.

Pan prezident se takovými hrozbami v žádném případě nenechá zastrašit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

7:55 „Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

TÝDEN V MÉDIÍCH Na naprosto bizarní dramaturgickou dezorientaci České televize upozornil komentář Ja…