Žalobce Jirát odmítl stížnosti: Policie v kauze Rath nechybovala

28. 6. 2012 16:41

Středočeský státní zástupce Petr Jirát odmítl stížnosti právníků zadrženého Davida Ratha. trestní stíhání jeho i dalších obviněných proběhlo podle zákona. Informuje o tom server iHNED.cz.

Žalobce Jirát odmítl stížnosti: Policie v kauze Rath nechybovala
Foto: tan
Popisek: Vicepremiér u Rathova projevu usnul

Lence Bradáčové, která měla případ původně na starosti, a policistům bylo ze strany advokátů obviněných například vyčítáno, že ač věděli, že aktéři trestného činu působili a samotná trestná činnost se odehrála na území Středočeského kraje, vyšetřování vedli lidé ze severu Čech.

"Prověřil jsem všechny stížnosti  a shledal je neopodstatněnými. Policejní vyšetřování bylo v pořádku," uvedl pro iHNED.cz státní zástupce Petr Jirát. Advokát Adam Černý, který patří mezi obhájce Davida Ratha, tvrdí, že vyjádření státního zástupce zatím nemá. "Nic jsme nedostali, takže nemám nač reagovat. Uvidíme," řekl.

Žalobce už podle vyjádření pro server nastudoval celý spis, jeho objem ho však nepřekvapil. „V minulosti jsem řešil mnohem složitější věci. Jak po obsahové, tak po důkazní stránce. Šlo především o složité bankovní či daňové podvody,“ uvedl Jirát.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

12:07 Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

Jak jsme již informovali, naše redakce získala přehled financí, které inkasuje nezisková nevládní or…