Zámecký pán Berwid- Buquoy: Stalinův sluha Beneš měl na svých rukou ještě mnohem více krve, než komunisté

12.07.2015 4:17

Někdejší člen ODS a dnes člen KDU-ČSL, politik stojící mimo zastupitelskou funkci Jan N. A. Berwid-Buquoy se zamýšlí nad chybami, které jsme v dějinách Československa udělali. Ačkoli patří mezi velké kritiky komunistů, nemůžeme na ně prý svalovat vše. Prezident Edvard Beneš nechal totiž popravit o stovky víc lidí než komunisté.

Zámecký pán Berwid- Buquoy: Stalinův sluha Beneš měl na svých rukou ještě mnohem více krve, než komunisté
Foto: Library of Congress
Popisek: Edvard Beneš

V minulých dnech jsme si připomněli výročí justiční vraždy Milady Horákové, které se na této význačné dámě dopustili komunisté. Je to zavrženíhodné, ale nepěkné věci se podle Buquoye děly ještě před Vítězným únorem 1948 za prezidenta Edvarda Beneše.

Dr.Dr. Jan N. A. Berwid-Buquoy

  • KDU-ČSL
  • Dr.Dr. Jan N.A. Berwid-Buquoy
  • mimo zastupitelskou funkci

„Ano, komunisté zavraždili ženu a matku. Málokdo však ví, že justice prezidenta Edvarda Beneše v letech 1945–1948 (Benešovy dekrety, Lidové soudy a Košický vládní program)  popravila celkem 66 žen a matek – z toho dokonce dvě příbuzné Milady Horákové (rozené Králové). Šlo o Marii Královou (narozenou 2. 8. 1897), oběšenou v Pankrácké věznici dne 8. 10. 1945, a Julii Horákovou (narozenou 6. 2. 1910), oběšenou v Pankrácké věznici 17. 1. 1946. Tak jako i v případě zbývajících 64 popravených žen, žádné z nich prezident Beneš milost neudělil,“ připomíná muž, jenž je mimo jiné i historikem.

Celý text najdete zde

Justičním vrahem tedy není jen první komunistický prezident Klement Gottwald, ale také jeho předchůdce Beneš. Mimořádné lidové soudy totiž mezi lety 1945 až 1948 odsoudili 23 tisíc lidí, přičemž 738 z nich k trestu smrti. Rozsudek musel být vykonán do dvou hodin od jeho vynesení a milost se neudělovala – milost prezidenta Edvarda Beneše. Komunisté v následujících 42 letech popravili „jen“ 456 lidí, takže za Benešem vlastně zaostávají. Svůj vliv ale mohlo sehrát i to, že Beneš za války naslouchal Stalinovi a dalším sovětským politikům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pozor! Migrant dostal rok a půl natvrdo za napadení českých turistů v Itálii. Máme pro vás varování

18:47 Pozor! Migrant dostal rok a půl natvrdo za napadení českých turistů v Itálii. Máme pro vás varování

Česko-italská aktivistka a blogerka Monika Pilloni, žijící v oblasti italské Padovy, informovala o p…