Zamlčované události a lži o Ukrajině. Petr Hájek vyjmenoval konkrétní novináře

11. 6. 2014 17:47

Bývalý vicekancléř prezidenta Václava Klause Petr Hájek ve svém posledním článku, zveřejněném na serveru Protiproud.cz, obviňuje české novináře z účelovosti. V ukrajinském sporu prý straní Spojeným státům americkým. Ale čtenáři se podle Hájka zmanipulovat nenechají.

Zamlčované události a lži o Ukrajině. Petr Hájek vyjmenoval konkrétní novináře
Foto: Repro Foto: ČT
Popisek: Bývalý vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek v pořadu Máte slovo
reklama

„Pokus Západu – především Spojených států – otevřít si státním převratem na Ukrajině `jižní cestu` k hranicím Ruské federace stále více selhává. Veřejnost to však nemá vědět. Má být bojovně naladěna a toužit po amerických vojácích na našem území. K prosazení tohoto strategického záměru Washingtonu lokajsky slouží hlavní média,“ začíná Hájek svoji úvahu o médiích. Neobjektivní média jsou pak nejlepším důkazem toho, že opět žijeme v totalitním režimu.

Trnem v oku jsou Hájkovi zejména veřejnoprávní média: Česká televize a Český rozhlas. Z nich prý denně proudí nekonečný proud dezinformací, polopravd, zamlčovaných událostí i vědomých lží. Obyčejný divák podle Hájka vůbec nemá šanci poznat, že je s ním manipulováno. „Kruh je vystavěn tak, že je pro veřejnost neproniknutelný, neovlivnitelný,“ upřesňuje.

A v tepání České televize pokračuje i dále. Těžké miliardy, které jí údajně každý rok posíláme z našich daní, slouží ČT k odstranění konkurence na mediálním trhu. A to je podle Hájka jedním z důležitých znaků totality. „Politici, prostřednictvím převodních pák v rukou různých `rad` (v ruštině `sovětů`) totalitně ovládají hlavní komunikační kanály. A domněle i veřejné mínění,“ dostává se k jádru věci.

Novináři jsou pravicoví bolševici

Novináře označuje za pravicové bolševiky. A hlavním znakem bolševismu je podle Hájka stádnost. „Něco je určeno jako pravda a na novinářích je, aby ji vtloukli do hlav veřejnosti. A oni tak činí. Zvláště mnozí ti, kteří si myslí, že jsou `pravicoví`. Teď nemám na mysli ze řetězu utržené `pravičáky` třeba z časopisu Reflex, klony amerických `neokonzervativců`, kteří si hrají na protiruské kovboje a jsou směšní už z dálky,“ říká.

A kde že mají bolševici svoji baštu? „Tradičně jich nejvíce objevíme v dnes již Babišových Lidových novinách, které se tváří `intelektuálně` náročněji. A vůbec nejde o to, že tyto noviny jsou dnes téměř výhradně už jenom pražskou záležitostí, kde ultralevicový havlismus má stále svou hlavní baštu. Totéž lze říci také o MF Dnes, nebo v ještě extrémnější podobě o Bakalových Respektech, Hospodářských novinách a tak dále,“ konstatuje.

„Bolševismus jediného dovoleného názoru je v nich přímo poznávacím znamením,“ uvádí.

„Přesvědčení, že vždy musíme být lokajsky loajální k mocnému `lídrovi`, jinak nemáme nárok na existenci. Tohle do nás mediální bolševici buší dnem i nocí – jako to dělali jejich předchůdci v dobách, kdy hlavním městem socialistické totality ještě nebyl Washington a Brusel, ale Moskva,“ odhaluje strategii mediálních bolševiků.

Celý článek ZDE.

Ale česká veřejnost se zmást nedá. Příčinou je podle Hájka letitá zkušenost s bolševiky. Důkazem má být průzkum společnosti SANEP.

„Téměř tři pětiny občanů odmítají, aby v reakci na ukrajinskou krizi NATO posilovalo svou vojenskou přítomnost v Evropě. 58 % dotázaných souhlasí s názorem Bohuslava Sobotky, že posílení vojenské přítomnosti Severoatlantické aliance naše země nepotřebuje. Dvě třetiny (!) si myslí, že Spojené státy pouze využívají ukrajinské krize k prosazení svých mocenských zájmů v Evropě. Názor Karla Schwarzenberga, tiskového mluvčího Kalouskovy TOP 09, že `američtí vojáci by naopak měli do ČR přijít co nejdříve`, odmítá dokonce 65 % respondentů,“ cituje ze závěrů průzkumu.

Média si ale podle něho průzkum k srdci nevzala. „Mediálním bolševikům je probouzející se `skupinový rozum` většinové veřejnosti naprosto lhostejný. Jsou to politici nevolení,“ uzavírá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …