Zaorálek: Termíny splnění slibů neuvádíme, ukáže se podle vývoje ekonomiky

18.02.2014 23:21

V programovém prohlášení jsou napsány některé body slibů Sobotkovy vlády, chybí však termíny, do kdy tyto body budou splněny. Podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka je to způsobeno nejasným vývojem ekonomiky.

Zaorálek: Termíny splnění slibů neuvádíme, ukáže se podle vývoje ekonomiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek
reklama

„Protože to nelze – my se nacházíme ve vývoji ekonomiky, kdy předvídat nelze,“ vysvětloval Lubomír Zaorálek v Událostech, komentářích na ČT. „Ukáže se v průběhu roku, jaký bude vývoj ekonomiky. Nikdo teď není schopen prognózovat vývoj,“ dodal s tím, že ve světě je celkově nyní nestabilita jak ekonomická, tak politická.

Ministr tím připomněl i situaci na Ukrajině, která se během hlasování o důvěře české vládě vyostřila. „To, co se tam stalo, by nás mělo velmi zajímat,“ uvedl.

Pokračoval ale i o záměrech nové vlády. Podle něj je hlavní přijmout správné zákony. „My musíme být schopní udělat to, co nedokázala minulá sněmovna – přijmout kvalitní legislativu,“ popisoval Zaorálek. „Dejte nám chvilku času a podle výsledků nás suďte,“ dodal.

Ministr financí Andrej Babiš hovořil i o tom, kde vláda na své záměry vezme peníze. Mají to již spočítané? „Samozřejmě úplně přesně nemáme, ale začneme u rychlých peněz,“ odpověděl Babiš. Vláda tak prý začne u podvodů na DPH a podívá se na likviditu státních firem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tihle mají přijít do ČT? Ne! Komplikace Lipovské: Soud a nařčení

8:47 Tihle mají přijít do ČT? Ne! Komplikace Lipovské: Soud a nařčení

V Radě České televize je stále živo. Stálá komise České biskupské konference se bude zabývat tím, ja…