Zaorálek se sejde s gubernátorem, jenž chce zeď na hranici s Rusy

19.06.2014 6:19

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek dnes zakončí svou návštěvu Ukrajiny cestou do Dněpropetrovsku na východě země. V třetím největším ukrajinském městě, které leží zhruba 200 kilometrů od center separatistických nepokojů v regionu, bude jednat s gubernátorem oblasti Ihorem Kolomojským a otevře tam český honorární konzulát, který má pomoci ekonomickému pronikání českých firem v oblasti.

Zaorálek se sejde s gubernátorem, jenž chce zeď na hranici s Rusy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek
reklama

Kolomojskyj v minulých dnech vyvolal na Ukrajině rozruch svým návrhem, aby Ukrajina na hranicích s Ruskem vybudovala prakticky nepropustnou bariéru. Její součástí by kromě monitorovacích systémů byl obří ocelový plot nabitý proudem, ostnatý drát a široké příkopy kombinované se zátarasy. Ochranný val by byl po celé délce zaminován.

Uzavření hranice s Ruskem je součást mírového plánu prezidenta Petra Porošenka ke stabilizaci neklidného východu Ukrajiny a oligarcha Kolomojskyj, který patří k nejbohatším Ukrajincům, je prý ochoten svůj kontroverzní projekt i ze svého financovat. Zaorálek jeho návrh nechtěl před schůzkou komentovat, dokud mu ho gubernátor blíže nepředstaví. Poznamenal pouze, že "se zdmi nemáme ve světě moc dobré zkušenosti".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …