Zaorálek se těší z nového německého prezidenta: Steinmeierovo zvolení je zárukou rozumu a rozvážnosti

12. 2. 2017 18:16

Zvolení Franka-Waltera Steinmeiera německým prezidentem je podle českého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) zárukou rozumu a rozvážnosti. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek nepochybuje o tom, že bývalý ministr zahraničí Spolkové republiky Německo Steinmeier bude dál přispívat k dobrým česko-německým vztahům. Obdobně se vyjádřil také předseda ODS Petr Fiala. Europoslanec za ANO Pavel Telička věří, že Steinmeier naváže na končící hlavu státu Joachima Gaucka.

Zaorálek se těší z nového německého prezidenta: Steinmeierovo zvolení je zárukou rozumu a rozvážnosti
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Lubomír Zaorálek (ČSSD) v Partii TV Prima

„Gratuluji Franku-Walteru Steinmeierovi k jeho nové funkci spolkového prezidenta. Jeho zvolení je pro mě zárukou rozumu a rozvážnosti, které jsou v současném světě velmi potřebné,“ napsal na Twitteru k dnešní volbě Zaorálek.

Rovněž Kalousek Steinmeierovi blahopřál. „Bude to zcela jistě důstojný zástupce Spolkové republiky Německo. Nepochybuji, že bude dál přispívat k dobrým vztahům mezi Českou republikou a Německem, tak jako k nim přispíval i v pozici ministra zahraničí,“ řekl ČTK Kalousek. Předseda ODS Petr Fiala označil Steinmeiera za zkušeného politika a diplomata. „Očekávám, že i po jeho zvolení prezidentem se budou česko-německé vztahy dál pozitivně vyvíjet,“ sdělil ČTK.

Gratulaci přidal rovněž Telička. „Věřím, že (Steinmeier) naváže na předchůdce, který byl moudrým prezidentem s významným příspěvkem i ve vztazích s Českou republikou,“ napsal ČTK europoslanec.

Prezident Miloš Zeman zašle Steinmeierovi v nejbližších dnech blahopřejný telegram, který Hrad zveřejní, uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Spolkové shromáždění zvolilo Steinmeiera jasnou většinou hlasů. Žádný z jeho protikandidátů se mu ani vzdáleně nepřiblížil. Jednašedesátiletý sociální demokrat nahradí v březnu v převážně reprezentativní funkci Joachima Gaucka, který se rozhodl do dalšího pětiletého období nekandidovat.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i Rychetského

22:41 Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i Rychetského

„Turecko se podle mého názoru dopustilo válečných zločinů a v každém případě si myslím, že by minimá…