Zaorálek udeřil na ODS: Známý sprosťák z Řeporyjí a holé zadky českých lidí

30.12.2020 12:06

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se obul do ODS. Člen vlády Andreje Babiše (ANO) se obává, že pravicová politika Petra Fialy a jeho kolegů dovede české občany do situace, ve které budou mít holé zadky.

Zaorálek udeřil na ODS: Známý sprosťák z Řeporyjí a holé zadky českých lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Lubomír Zaorálek
reklama

V České republice v příštím roce proběhnou parlamentní volby a na zostřené předvolební rétorice zástupců většiny politických stran je to znát.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek se na blogu Aktuláně.cz pustil do ODS. Půjčil si k tomu slova starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS), který je znám tím, že se nezdráhá mluvit tak, jak mu zobák narostl. Napřímo. Proto také napřímo odpověděl na otázku, z čeho hodlá Česko financovat prohlubující se státní dluh.

Předseda ODS Petr Fiala dokáže na adresu zrušení superhrubé mzdy a nastavení daňových pásem na 15 a 23 procent vychrlit plno hladkých, kulatých, uklidňujících slov, kterými říká, že nic se neděje a všechno je v pohodě. Daleko přesněji ale podstatu postoje ODS vyjádřil její známý sprosťák Pavel Novotný z Řeporyjí, který nedávno napsal úplně natvrdo a jasně: Jak se dostaneme k moci, tak zvýšíme DPH a budeme škrtat ve výdajích. Takže je to daleko jednodušší a srozumitelnější, než jak tvrdí předseda Fiala. Modrá šance je zpět. Celá logika a filozofie Občanské demokratické strany, známá už z devadesátých let, se prostě vrací,“ napsal Zaorálek.

 Otázku, jak se vypořádat se státními dluhy bude muset řešit řada zemí a Zaorálek důrazně varuje, že pokud příští volby vyhraje ODS, lidem brzy zbudou jen holé zadky.

„Budou se v době, kdy potřebujeme oživit ekonomiku, likvidovat rekvalifikace, investice, aktivní politika práce? A k čemu je dobré navádět zaměstnavatele, aby nepřidávali peníze zaměstnancům? Proč má skončit česká konvergenční politika? Jenom proto, že se pravici vyhovuje politika levné práce a stát, ve kterém jsou nízké mzdy? Výsledkem bude, že za pár šušňů bude brzy dělat i střední třída. Pravicová politika tak povede k holým zadkům,“ vypálil ministr kultury.

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kravina, ptákovina, dělejte!“ Babiš na tajném záznamu. Nechcete být Blatným, nechcete

7:27 „Kravina, ptákovina, dělejte!“ Babiš na tajném záznamu. Nechcete být Blatným, nechcete

„Je tady anarchie, opatření se nedodržují. ... A vlastně už ani nevíme, co dělat. .... Mluvili o zák…