Zaorálkovo ministerstvo odsoudilo raketový útok na Izrael

14. 3. 2014 22:10

České Ministerstvo zahraničních věcí v pátek odsoudilo čtvrteční raketový útok na Izrael radikály z pásma Gazy a vyzvalo k ukončení těchto útoků. Současný růst napětí mezi palestinskými územími a Izraelem Česká republika sleduje se znepokojením, uvedlo ministerstvo v prohlášení a podpořilo nynější snahy šéfa americké diplomacie Johna Kerryho o dosažení míru na Blízkém východě.

Zaorálkovo ministerstvo odsoudilo raketový útok na Izrael
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek
reklama

Na Izrael ve čtvrtek večer dopadly čtyři rakety odpálené z pásma Gazy, a to navzdory platnému příměří, které mezi Izraelem a palestinskými radikály zprostředkoval Egypt. Podle izraelské armády si střely nevyžádaly žádné zraněné i díky tomu, že prakticky všechny rakety zneškodnila izraelská protivzdušná obrana. Útok ještě týž den odsoudil předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás nebo britský premiér David Cameron.

V pátek v podobném tónu reagovala také česká diplomacie. „Důrazně odsuzujeme nedávnou vlnu raketových útoků ze strany militantních organizací v pásmu Gazy vůči nevinným civilistům v Izraeli. Tyto násilné činy musí být okamžitě zastaveny," vyzval Černínský palác.

„Česká republika se znepokojením sleduje současnou eskalaci situace v Izraeli a v pásmu Gazy," uvedlo ministerstvo. Podpořilo přitom nynější snahy o mírové urovnání blízkovýchodního konfliktu, které vyvíjí Kerry. „Jsme přesvědčeni, že pouze přímá mírová jednání mohou vést k takovému řešení, které bude založeno na existenci dvou států žijících vedle sebe v míru a bezpečí," soudí česká diplomacie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…