Západ chystá Srbsku osud Ukrajiny, varuje analytik

14.12.2017 11:27

Západ chce definitivně rozhodnout za samotné Srby o jejich geopolitické orientaci, varuje analytik Mirko Raduševič na serveru Literarky.cz. Odvolává se tak na známého historika Čedomira Antiće.

Západ chystá Srbsku osud Ukrajiny, varuje analytik
Foto: Radim Panenka
Popisek: Srbsko (ilustrační foto z Bělehradu)
reklama

Jak si Raduševič všímá, po odtržení Kosova od Srbska mají podle jeho slov následovat další oblasti, jako je Sandjak, kde žijí Albánci a rovněž Vojvodina, jež je známá svými separatistickými tendencemi. 

Antić tvrdí, že to, co má v brzké budoucnosti nastat v Srbsku, má své konotace s Ukrajinou, která je jakýmsi příkladem budoucnosti, která Srby čeká. Podle něj je to otázka času, kdy USA a NATO k tomuto řešení přikročí,“ poznamenal Raduševič. 

Všímá si jeho slov, kdy v příštím roce by podle něj měla přijít na řadu otázka Bosny a Sanjaku, kdy zdejší představitel Albánců Sulejman Ugljanin plánuje vytvořit tzv. „malou Bosnu“ a chce sem povolat jednotky OSN. „Navíc Ugljanin také touží po území, kde žije většina Srbů,“ dodal podle Raduševiče historik. 

Původní text ZDE

„Čedomir Antić vidí nebezpečí v tom, že Západ již v minulosti podporoval separatistické tendence na území bývalé Jugoslávie, čehož chce nyní využít v tlaku na Srby, aby je i silou donutil spolupracovat s NATO a se Západem vůbec,“ zmínil Raduševič, kdy Antić podle něj také porovnává chování mezinárodního společenství ke kosovským Albáncům a Srbům. 

„Podle komentářů srbských médií nalezla slova historika Antiće velký ohlas a komentátoři se shodují v tom, že silné a nezávislé Srbsko je mnohým trnem v oku. Upozorňují na srbskou opozici, která je údajně ochotná prodat zájmy Srbů za špetku slávy a moci,“ sdělil Raduševič.

Závěrem dodal, že muslimská stopa na Balkáně je podmíněna složitými vztahy mezi jednotlivými muslimskými státy a konfliktní situací mezi USA a Tureckem. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže

18:55 Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže

Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek prozradil tajemství o předsedovi hnutí ANO Andreji…