Podle ekonoma Sedláčka končí rok 2024 pozitivními zprávami. Jako první uvedl pád režimu Bašára Asada v Sýrii. „Já ty současné boje, které mají pochopitelně nedozírné dopady na ekonomiku, beru jako boj východního světa se světem západním. Boj totalitních režimů, ať už politických typu Rusko a Čína, nebo islámsko-arabské země. Mnohé z nich stojí v prudké opozici vůči liberálnímu svobodnému tržnímu a demokratickému západnímu světu,“ ukazuje Sedláček v rozhovoru pro Český rozhlas své dělení světa na dvě strany. Jednu dobrou a druhou zlou.
S potěšením hledí na pád režimu Bašára Asada v Sýrii. „Po dlouhé době pád režimu, který byl skutečně odporný a odpudivý. Tak doufám, že ten rok 2025 bude ve znamení toho, že ten totalitní svět se začne rozpadat a že to bude mít blahodárné dopady na budoucí vývoj světa i na naši ekonomiku,“ těší se Sedláček na pády dalších režimů.
Sedláček je přesvědčený, že až skončí válka na Ukrajině, Česká republika bude první, která bude chtít pomoci s obnovou. „V momentě, kdy skončí válka na Ukrajině a začne tam obnova, tak si myslím, že Česká republika bude mezi prvními, kdo tam bude moct začít exportovat svoje know-how. A to jak ekonomické, tak byznysové,“ míní Sedláček. Ale podle něho nezůstane jen u byznysu. Česká republika bude na Ukrajinu exportovat i občansko-společensky, hodnotově. „To je to, co měl na mysli Václav Havel,“ poznamenal Sedláček.
Sedláček poukázal na vyvádění peněz z České republiky zahraničními investory. Podle Sedláčka nám tím v devadesátých letech pomohly. A my stejně můžeme pomoci i Ukrajině.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Marian Kučera
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 14 | 0
Další články z rubriky

22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
Předvolební debata mezi zastánci a kritiky vlády se přiostřuje – každý tábor čte volební průzkumy po…
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 11:15 Hrušínský: Kdo nechce Uršulu, hlasoval pro rozvrat EU
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska
- 20:00 Milion chvilek v akci. Korespondenční volba. Tohle chystají na podzim