Západ stvořil Islámský stát zcela záměrně. V této zprávě americké vlády je jednoznačný důkaz

24.06.2015 17:19

Vznik Islámského státu je přímým následkem západní zahraniční politiky. Vláda USA to dokonce předpověděla a celý Západ jej bral jako taktickou výhodu vůči syrskému režimu. Alespoň tak uvádí tajná zpráva vlády Spojených států, kterou získala právnická firma Juidicial Watch. Informuje o tom server Medium.com.

Západ stvořil Islámský stát zcela záměrně. V této zprávě americké vlády je jednoznačný důkaz
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu
reklama

Ve zprávě s datem 12. srpna 2012, která obletěla všechny americké tajné služby a celou vládu, se píše o tom, kterak společná politika Západu, zemí Perského zálivu a Turecka stojí za vznikem Islámského státu.

Původním záměrem bylo svržení Bašára Asada, bylo třeba tedy podpořit syrské rebely, což tehdy byli členové al Káidy. Dostali tedy zbraně, vojenský výcvik a vyhlásila se nad nimi bezletová zóna, čímž dostali volný prostor. Bašár Asad je však stále ve funkci, a Západ tak vědomě podpořil vznik obrovské sektářské teroristické organizace.

Zpráva také uvádí, že tehdy vznikající džihádistická organizace se podporovatelům syrských rebelů hodila, jelikož ti chtěli izolovat Sýrii. Ale nejdůležitější je, že vlastně nikdo, kdo tyto informace měl, s tím nic neudělal.

Britská vláda se od zprávy Pentagonu distancuje s tím, že „bojuje proti všem formám terorismu“, jakými jsou například ISIS a al Káida, ale že zároveň podporuje ony „umírněné opoziční skupiny, které stojí proti Asadově tyranii a brutalitě extremistů“.

Celý text zde

Důležité je však zmínit, že na začátku syrské krize média celého západního světa vyobrazovala tamější rebely jako „umírněné, liberální, sekulární a demokratické, tedy zasluhující si podporu Západu“, jak říká bezpečnostní analytik Shoebridge. Přitom se ve zprávě píše pravý opak.

Zpráva potvrzuje, že za vznikem Islámského státu stojí spolupráce USA, Velké Británie, Francie, Izraele a dalších západních mocností. Vládám těchto zemí se podařilo vytvořit velkého strašáka západní civilizace, který jim umožňuje aplikovat až orwellovská bezpečnostní opatření a omezovat občanské svobody.

„Zpráva Pentagonu ukazuje na rozdíl od tvrzení západních vlád, že hlavní hrozbou je jejich hluboce zavádějící politika tajného sponzorování islamistických teroristů z pochybných geopolitických důvodů,“ píše Nafeez Ahmed, investigativní žurnalista a autor článku.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Viník rozdělené společnosti? Nedělní Otázky Václava Moravce mají dohru. Tohle se v ČT líbit nebude

20:35 Viník rozdělené společnosti? Nedělní Otázky Václava Moravce mají dohru. Tohle se v ČT líbit nebude

„Všichni si platíme veřejnoprávní média, měla by sloužit, nestraně nás informovat, snažit se utlumov…