Západ stvořil Islámský stát zcela záměrně. V této zprávě americké vlády je jednoznačný důkaz

24.06.2015 17:19

Vznik Islámského státu je přímým následkem západní zahraniční politiky. Vláda USA to dokonce předpověděla a celý Západ jej bral jako taktickou výhodu vůči syrskému režimu. Alespoň tak uvádí tajná zpráva vlády Spojených států, kterou získala právnická firma Juidicial Watch. Informuje o tom server Medium.com.

Západ stvořil Islámský stát zcela záměrně. V této zprávě americké vlády je jednoznačný důkaz
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu

Ve zprávě s datem 12. srpna 2012, která obletěla všechny americké tajné služby a celou vládu, se píše o tom, kterak společná politika Západu, zemí Perského zálivu a Turecka stojí za vznikem Islámského státu.

Původním záměrem bylo svržení Bašára Asada, bylo třeba tedy podpořit syrské rebely, což tehdy byli členové al Káidy. Dostali tedy zbraně, vojenský výcvik a vyhlásila se nad nimi bezletová zóna, čímž dostali volný prostor. Bašár Asad je však stále ve funkci, a Západ tak vědomě podpořil vznik obrovské sektářské teroristické organizace.

Zpráva také uvádí, že tehdy vznikající džihádistická organizace se podporovatelům syrských rebelů hodila, jelikož ti chtěli izolovat Sýrii. Ale nejdůležitější je, že vlastně nikdo, kdo tyto informace měl, s tím nic neudělal.

Britská vláda se od zprávy Pentagonu distancuje s tím, že „bojuje proti všem formám terorismu“, jakými jsou například ISIS a al Káida, ale že zároveň podporuje ony „umírněné opoziční skupiny, které stojí proti Asadově tyranii a brutalitě extremistů“.

Celý text zde

Důležité je však zmínit, že na začátku syrské krize média celého západního světa vyobrazovala tamější rebely jako „umírněné, liberální, sekulární a demokratické, tedy zasluhující si podporu Západu“, jak říká bezpečnostní analytik Shoebridge. Přitom se ve zprávě píše pravý opak.

Zpráva potvrzuje, že za vznikem Islámského státu stojí spolupráce USA, Velké Británie, Francie, Izraele a dalších západních mocností. Vládám těchto zemí se podařilo vytvořit velkého strašáka západní civilizace, který jim umožňuje aplikovat až orwellovská bezpečnostní opatření a omezovat občanské svobody.

„Zpráva Pentagonu ukazuje na rozdíl od tvrzení západních vlád, že hlavní hrozbou je jejich hluboce zavádějící politika tajného sponzorování islamistických teroristů z pochybných geopolitických důvodů,“ píše Nafeez Ahmed, investigativní žurnalista a autor článku.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

Josef Středula byl položen dotaz

Levice

Proč se podle vás v poslední době nedaří levici? Třeba ČSSD je úplně ze hry a vám jako levicovému kandidátovi na prezidenta také průzkumy nedávají moc velkou šanci. A považujete ANO za levicovou stranu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přeju vám průjem! Lháři!“ Ceny řízku a salátu rozjely peklo

12:07 „Přeju vám průjem! Lháři!“ Ceny řízku a salátu rozjely peklo

Všechno nasvědčuje tomu, že většina domácností se bude muset letos alespoň z části o Vánocích uskrom…