Zaplatil si starosta Čižinský neziskovku na práci svých úředníků? Radnice poslala svou verzi. Je to prý takto

23. 1. 2020 17:35

Opoziční zastupitel na Praze 7 Tomáš Bartovský se na sociální síti Facebook rozčílil, že starosta městské části Jan Čižinský požádal neziskovou organizaci EDUin o spolupráci v oblasti, kterou by měli zvládnout jeho úředníci. A neziskové organizaci zaplatil. Z radnice městské části přišla odpověď, která nabízí trochu jiný pohled na celý spor.

Zaplatil si starosta Čižinský neziskovku na práci svých úředníků? Radnice poslala svou verzi. Je to prý takto
Foto: Praha 7
Popisek: Praha 7
reklama

Tomáš Bartovský se rozzlobil, když zjistil, že starosta Prahy 7 Jan Čižinský z hnutí Praha sobě požádal neziskovou organizaci EDUin, ay pomohla s výběrem ředitelů základních škol v jeho městské části.

„Starosta Čižinský si na vytipování a výběr ředitelek a ředitelů základních škol na Praze 7 najal nevládní organizaci EDUin. Vyplývá to ze smlouvy, kterou 14.1. schválila Rada MČ Praha 7 a kterou měl starosta za úkol podepsat do 17. ledna. Cena tzv. Konkurzního balíčku je 12 100 Kč plus cestovné,“ napsal Bartovský na sociální síti Facebook.

Zdůraznil přitom, že na neziskovou organizaci převedl práci, kterou by v rámci svých povinností měli zvládnout starostovi podřízení.

A tím zdaleka neskončil.

Anketa

Byl Jaroslav Kubera dobrý politik?

71%
29%
hlasovalo: 8800 lidí
„Proč starosta smlouvu uzavřel krátce poté, co vypsal výběrové řízení na ředitele ZŠ Plamínková? Na kterých základních školách bude ještě letos vyhlášeno výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku, u kterého bude EDUin asistovat? Jak souvisí uzavření smlouvy s tím, že pracovník EDUinu Michal Kaderka lobboval 30. září na jednání výboru pro vzdělávání, sociální politiku a zdravotnictví MČ Praha 7 za plošné vypisování konkurzů na ředitele ZŠ na Praze 7? Budou konkurzy na ředitele ZŠ skutečně nestranné a podle vyhlášky, pokud radnice utrácí veřejné peníze za poradenství na výběr vhodných kandidátů?“ přidal sérii otázek.

Vedoucí oddělení komunikace a tiskový mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš zaslal serveru ParlamentníListy.cz stanovisko, v němž zdůraznil, že současné vedení městské části spolupracuje v oblasti školství s řadou odborníků, protože věří, že mohou pomoci lepšímu vzdělávání dětí obyvatel Prahy 7. Mezi odborníky počítá i s pracovníky neziskové organizace EDUin.

„Považujeme je za odborníky v oblasti školství a na základě dobrých zkušeností s naší dosavadní spoluprací jsme s nimi uzavřeli partnerskou smlouvu, jejímž předmětem je naše začlenění do projektu ‚Klub zřizovatelů‘ v rámci programu ‚Města vzdělávání‘. Cílem tohoto projektu je podpora a propojování municipalit, které se zabývají rozvojem vzdělávání na svém území. Náklady městské části na účast v tomto projektu činí 4 840 Kč ročně. V souvislosti s výběrovým řízením na ředitele ZŠ Fr. Plamínkové si necháváme otevřenou možnost využít některého z odborníků EDUinu jako jednoho ze dvou členů komise nominovaných zřizovatelem. Opět zdůrazňujeme, že složení komise je dané vyhláškou – dva členové jmenovaní zřizovatelem, jeden člen jmenovaný krajským úřadem, dva odborníci jmenovaní Českou školní inspekcí, jeden inspektor České školní inspekce, jeden člen pedagogického sboru školy a jeden člen školské rady. Městská část tedy může nominovat dva členy z osmi. Již dříve jsme avizovali, že chceme, aby v komisi byli odborníci, a to včetně dvou zástupců jmenovaných zřizovatelem,“ napsal tiskový mluvčí.

Vedoucí oddělení komunikace a tiskový mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš doslova napsal:

Městská část spolupracuje v oblasti vzdělávání s řadou organizací, které se tomuto tématu odborně věnují. Jedná se například o organizace Učitel naživo, Elixír do škol, Metaculture či uvedená obecně prospěšná společnost EDUin. Považujeme je za odborníky v oblasti školství a na základě dobrých zkušeností s naší dosavadní spoluprací jsme s nimi uzavřeli partnerskou smlouvu, jejímž předmětem je naše začlenění do projektu „Klub zřizovatelů“ v rámci programu „Města vzdělávání“. Cílem tohoto projektu je podpora a propojování municipalit, které se zabývají rozvojem vzdělávání na svém území. Náklady městské části na účast v tomto projektu činí 4 840 Kč ročně. V souvislosti s výběrovým řízením na ředitele ZŠ Fr. Plamínkové si necháváme otevřenou možnost využít některého z odborníků EDUinu jako jednoho ze dvou členů komise nominovaných zřizovatelem. Opět zdůrazňujeme, že složení komise je dané  vyhláškou – 2 členové jmenovaní zřizovatelem, 1 člen jmenovaný krajským úřadem, 2 odborníci jmenovaní Českou školní inspekcí, 1 inspektor České školní inspekce, 1 člen pedagogického sboru školy a 1 člen školské rady. Městská část tedy může nominovat 2 členy z 8. Již dříve jsme avizovali, že chceme, aby v komisi byli odborníci, a to včetně dvou zástupců jmenovaných zřizovatelem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kámo, tys jí p*sral! Xaver zažil neskutečnou věc. Ještě teď se diví

13:48 Kámo, tys jí p*sral! Xaver zažil neskutečnou věc. Ještě teď se diví

Není to poprvé, kdy se novinář a komentátor Jinřich Šídlo vyjadřuje k volbám do Rady ČT. V pořadu Šť…