Zase nám vnucují, co si smíme myslet! Naštvaný Bašta ukazuje na EU a vnitro

25.06.2017 6:47

Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta v komentáři pro server první zprávy.cz varoval před tím, že jsme se dostali od komunistické totality k demokracii, ale teď se zase od demokracie vracíme k totalitě, jen už to není totalita moskevská, ale bruselská.

Zase nám vnucují, co si smíme myslet! Naštvaný Bašta ukazuje na EU a vnitro
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta
reklama

Jaroslavu Baštovi se občas zdá, že jsme zase o nějakých čtyřicet až padesát let zpět, v dobách totality. Tehdy se lidem říkalo, co smějí číst, co smějí říkat, a dokonce i to, co by si měli myslet. Jakýkoli jiný vyslovený názor byl považován za protistátní a jako takový byl stíhán. Lidé vyslovující jiné než povolené názory si pár let pobyli ve vězení. Bašta o tom ví své, protože i on byl nějaký čas ve vězení jako protistátní živel.

Dnes ještě nejsme tak daleko. Za protistátní názory se ještě nezavírá, ale už existuje státní centrum proti šíření dezinformací. A nedávno spatřil světlo světa seznam protistátních živlů šířících tyhle dezinformace.

Celý komentář naleznete zde.

„Pomyslný Rubikon mezi demokracií a stupidní diktaturou překročil tiskový mluvčí MV Jiří Korbel. Pohovořil o tom, že jeho úřad eviduje zhruba stovku osobností, které šíří protistátní ideje. Neoficiální věstník vznikajícího ministerstva pravdy a lásky, server Aktuálně.cz, neváhal a dal to klíčové spojení ‚myšlenky odporující zájmům státu‘ do titulku přelomového článku. Protistátní jsou také alternativní weby, které tyto názory šíří. Svobodné hlásání myšlenek však vadí pouze totalitním režimům a z historie je dobře známo, že nejúčinnější nástroj pro politickou transformaci parlamentní demokracie v některou z forem totality představuje právě ministerstvo vnitra jako nástroj a symbol represe,“ píše Bašta.

Je tu jen jeden rozdíl. Před padesáti lety nám nařizovali, co si smíme myslet, z Kremlu. Dnes se prý jediné správné myšlenky šíří z Bruselu. Alespoň podle Bašty. Na tento nebezpečný trend si prý musíme dát velký pozor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Pirátů padlo: Zdanit nemovitosti, ať můžeme rozdávat úplně všem

8:30 U Pirátů padlo: Zdanit nemovitosti, ať můžeme rozdávat úplně všem

Pirátská strana v rámci své pracovní skupiny přednesla návrhy řešení na zvýšení příjmu státního rozp…