Zastaneme se zaměstnanců, kteří jsou nuceni k povinnému testování, slibuje formace Trikolora Svobodní Soukromníci

27.09.2021 11:39

Formace Trikolora Svobodní Soukromníci již delší dobu podniká reálné právní kroky k tomu, aby zastavila porušování základních právních principů pod rouškou boje s covid-19. Její poslanci se opakovaně snažili ukončit pandemickou pohotovost či zrušit pandemický zákon tak, aby Ministerstvo zdravotnictví nemohlo pokračovat ve vydávání protiprávních mimořádných opatření. Právní experti formace opakovaně uspěli se svými žalobami u Nejvyššího správního soudu. Proto se formace Trikolora Svobodní Soukromníci rozhodla zastat jak těch zaměstnanců, kteří jsou nuceni svými zaměstnavateli podrobovat se plošnému testování na Covid-19, tak také těch, od nichž jsou vynucovány informace o jejich očkování.

Zastaneme se zaměstnanců, kteří jsou nuceni k povinnému testování, slibuje formace Trikolora Svobodní Soukromníci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídři volebního uskupení Trikolora Svobodní Soukromníci odstartovali kampaň. Jejím symbolem se stalo pírko v národních barvách

„Každý den se na nás obrací množství zaměstnanců, kteří nás žádají o pomoc. Nesouhlasí s tím, že je zaměstnavatelé nutí k pravidelnému a plošnému testování na Covid-19, nebo si dokonce vynucují jejich očkování, případně citlivé údaje o prodělání nemoci a podobně. Něco takového je v právním státě absolutně nepřípustné a irelevantní bez ohledu na to, zda jde o státní nebo soukromou sféru. V této principiální otázce se chceme postavit za všechny zaměstnance a zabránit zneužívání covidové hysterie k bezprecedentnímu narušování základních lidských práv a svobod,“ uvedla Zuzana Majerová Zahradníková, poslankyně a předsedkyně hnutí Trikolora Svobodní Soukromníci.

„Udivuje mne fakt, že s takovou iniciativou už dávno nepřišly levicové politické strany, které vždy před volbami mají plná ústa řečí, jak moc jim záleží na zaměstnancích,“ dodala Majerová.

Anketa

Byla Angela Merkelová přínosem pro Evropu?

12%
81%
hlasovalo: 18926 lidí
Podle advokáta Zdeňka Koudelky, který je autorem úspěšných žalob na mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví, je cestou nápravy podání trestního oznámení. „Chceme vrátit do práva spravedlnost a zároveň zastavit covidovou diktaturu. Proto není možné přehlížet fakt, že se zaměstnavatelé, kteří nařizují svým zaměstnancům očkování či testování na covid-19, podle našeho názoru dopouští trestného činu přisvojení si pravomoci úřadu. Povinné testování a očkování zaměstnanců může nařídit pouze Ministerstvo zdravotnictví, testování pak případně také krajská hygienická stanice. Proto jsme podali trestní oznámení a očekávám, že policie i státní zastupitelství začnou konat a zastaví vynucované nezákonné testování či nedovolený sběr osobních citlivých údajů, o tom, který zaměstnanec nemoc prodělal či se naočkoval, a to jak ve státních institucích, tak ve velkých komerčních firmách,“ uvedl Koudelka.

Formace Trikolora Svobodní Soukromníci byla konkrétní a následně zmínila, že testování zaměstnanců požaduje například Česká spořitelna, Krajské policejní ředitelství v Praze a další zaměstnavatelé.

 

 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

8:47 Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

Senát zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíků…