Zastánkyně jádra dorazila na obří demonstraci Grety. Dopadla špatně

25.09.2021 11:10

„Já bohužel nemám hezký prsa, nejsem zas tak vtipnej, abych na Tik Toku předváděl prdění do hrnce,“ přiznal na pražské demonstraci za lepší klima písničkář Tomáš Klus. Česko se podle něj změnilo v Babišův Mordor. V Berlíně na demonstraci proti globálnímu oteplování promluvila mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová. Ve chvíli, kdy na akci dorazili zastánci jaderné energie, na demonstraci nastala mela. Nahlédněte.

Zastánkyně jádra dorazila na obří demonstraci Grety. Dopadla špatně
Foto: Repro CNN Prima News
Popisek: Písničkář a politický aktivista Tomáš Klus

V Německu krátce před volbami proběhla v pátek dobře známá série stávek za zlepšení. Na akci v Berlíně promluvila asi nejznámější bojovnice proti globálnímu oteplování, švédská studentka Greta Thunbergová.

Anketa

Jste pro zákaz prodeje aut se spalovacími motory v roce 2035, jak chce EU?

1%
hlasovalo: 19386 lidí
O největší rozruch se však v Berlíně postarala aktivistka Britta Augustinová (43) z Gerbrunnu poblíž Würzburgu, když na akci dorazila s transparentem „Jadernou energií proti změně klimatu“. A ukázalo se, že její názor není některým aktivistům po chuti. Jeden z nich podporovatelku jaderné energie napadl a pokusil se jí transparent vytrhnout.

O incidentu informoval server německého deníku Bild.

Britta Augustinová trvá na tom, že jaderná energie poskytuje jednu z cest, jak globální oteplování zmírnit. Nevnímá jadernou energii jako problém, ale jako součást řešení problémů s globálním oteplováním. Bez jádra podle ní není ochrana klimatu realizovatelná. Upozorňuje na to od doby, co jí její vlastní děti daly najevo, že mají strach o život ledních medvědů, které globální oteplování také ohrožuje.

„Moje děti si myslí, že je špatné, že jsou lední medvědi ohroženi. Chtěla jsem jim ukázat, že se dá něco dělat. Od té doby také chodíme na demonstrace,“ prozradila.

 

 

Klasická páteční demonstrace proti globálnímu oteplování proběhla vedle Berlína také v Praze na Malostranském náměstí. Tady nevystoupila Greta Thunbergová, ale písničkář Tomáš Klus. A ten všechny demonstrující požádal, aby ze sociálních sítí udělali nástěnku boje za lepší klima.

„Já bohužel nemám hezký prsa, nejsem zas tak vtipnej, abych na Tik Toku předváděl prdění do hrnce, a když to zkouším, tak tam většinou žádný velký sdílení není. Ale věřím, že mezi vámi, ve vaší bublině to půjde. Především apelujte na své rodiče.“

Zároveň se mladým lidem omluvil. A sice za to, že musejí žít v zemi ovládané šéfem hnutí ANO, Andrejem Babišem.

„Chci se vám omluvit za to, že jsme dopustili, že tady máme vládu Voldemorta, že se tady děje takovýhle Mordor a že se tady děje taková absurdita, jako že na Ministerstvu životního prostředí sedí bývalý manažer chemičky. To se musí změnit a já věřím, že se to v těchhle volbách změní,“ pravil Klus. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus pochybuje: Covid a veletoč. Hledejme za tím farmaceutické společnosti

19:44 Klaus pochybuje: Covid a veletoč. Hledejme za tím farmaceutické společnosti

Den vzniku samostatného Československa je příležitostí vzpomínat, ale také připomínat. Jakou cestou …