Zastavte to, jde o život! Hillary Clintonová bije na poplach

09.12.2016 20:10

Zastavte epidemii falešných zpráv! Neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová se tímto zvoláním obrátila na Kongres Spojených států. Informuje o tom server deníku The Hill.

Zastavte to, jde o život! Hillary Clintonová bije na poplach
Foto: timesunion.com
Popisek: Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clinton

„Epidemie škodlivých falešných zpráv a falešné propagandy, které zaplavily sociální sítě v průběhu minulého roku – tzv. Fake News – mohou vyvolat důsledky v reálném světě. To už je nyní jasné,“ udeřila neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová v projevu v Kapitolu. Někteří demokraté tvrdí, že šíření falešných zpráv přispělo k porážce Clintonové ve volebním souboji s Donaldem Trumpem.

Celou zprávu naleznete zde

Někdejší první dáma Spojených států však narážela na jiný případ. Poukázala na případ z tohoto týdne, kdy mladý Američan se střelnou zbraní v ruce vtrhl do jedné z pizzerií ve Washingtonu, aby si ověřil jednu z konspiračních teorií šířících se na internetu. Dočetl se, že v tomto podniku mají být zneužívány děti, přičemž mezi pachateli údajně nechyběli ani nejvyšší představitelé Demokratické strany. Podobné nesmysly je podle Clintonové třeba rázně zastavit.

„Tady nejde o politiku nebo stranictví,“ varovala Clintonová. Tady jde podle jejího názoru o životy běžných lidí, kteří jsou ohroženi. Je proto nezbytně nutné, aby politici Spojených států proti šíření falešných zpráv zakročili. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Tomáše Kluse, obdivovatele Grety, se pověsili paparazzi. To neměl nikdo vidět!

11:20 Na Tomáše Kluse, obdivovatele Grety, se pověsili paparazzi. To neměl nikdo vidět!

Poté co se v uplynulých týdnech prohnaly přírodní živly Evropou, vystoupil na sociálních sítích Tomá…